Jesteś tutaj

Colin Watts i Gdański Klub Poetów

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
26.10.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Colin Watts i Gdański Klub Poetów

Filia 9 słynąca ze spotkań faktograficznych, opisujących świat z chirurgiczną precyzją, ma przyjemność przedstawić Państwu swoją drugą, wrażliwą stronę. Wszystko dzięki Gdańskiemu Klubowi Poetów i niezwykłym gościom.

 

Colin Watts ma 74 lata i mieszka w Liverpoolu od wielu lat. Opublikował między innymi tomy poezji Human Geography i Taking Down the Tree House oraz opowiadania. Utwory jego drukowano w antologiach, a  sztuki wystawiano w Liverpoolu i okolicach. Jest wieloletnim członkiem i spirytus movens grupy poetyckiej Dead Good Poets Society oraz współprowadzącym cykl prezentacji opowieści Story Night w liverpoolskim The Bluecoat Arts Centre. Jego wiersze - w tłumaczeniu Tadeusza Dziewońskiego - ukazały się w Toposie w zeszłym roku.

Tadeusz Dziewanowski, ur. 1953 - poeta spóźnionych reakcji na rzeczywistość oraz późnego, lecz nagrodzonego w ogólnopolskim konkursie debiutu książkowego („Siedemnaście tysięcy małpich ogonów”). Jako tłumacz przekłada poezję z angielskiego. Publikuje wiersze, recenzje i aforyzmy. Pierwsze trzy dni życia spędził w Oliwie, resztę, do dzisiaj, we Wrzeszczu. Członek Gdańskiego Klubu Poetów.

Spotkanie odbędzie się w języku angielskim z tłumaczeniem na język polski. 

 

Data wydarzenia: 
26.10.2017
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: