Jesteś tutaj

Czar czarnobieli - wystawa fotografii Anny Jakubowskiej

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
21.01.2016
,
Godzina rozpoczęcia: 
styczeń - marzec

Czar czarnobieli - wystawa fotografii Anny Jakubowskiej

"Przez ponad 10 lat, od kiedy fotografuję uzbierało się trochę zdjęć, w których kolor nie odgrywa żadnej roli. Prace takie najczęściej powstają zimą. Kilkanaście z nich chciałabym zaprezentować na tej wystawie. Obrazy zbudowane są ze stosunków plam: bieli i czerni. Tworzą wyraziste związki, które mnie oczarowały." Anna Jakubowska

Anna Jakubowska fotografią artystyczną zajęła się w 2005 roku. Od tego czasu brała udział w 86 ogólnopolskich oraz międzynarodowych wystawach pokonkursowych, zdobyła 49 nagród, medali i wyróżnień. Wystawiała też swoje prace na 29 wystawach zbiorowych, przede wszystkim z Gdańskim Towarzystwem Fotograficznym, którego jest członkiem od 2010 r. W ciągu ostatnich pięciu lat zrealizowała 11 wystaw indywidualnych prezentowanych na 24 ekspozycjach w Rzymie, Gdańsku, Bydgoszczy, Toruniu, Iławie, Elblągu i Jastrzębiu Zdroju.


Kilkadziesiąt jej prac znajduje się w kolekcjach prywatnych i muzealnych w kraju i za granicą.
W 2012 roku ukazał się drukiem album fotograficzny CMENTARZE POMORZA, który jest efektem trzyletniej autorskiej współpracy z mężem Krzysztofem oraz przyznanych na ten projekt dwóch stypendiów twórczych: Województwa Pomorskiego i Miasta Gdańska.

W 2014 roku powtórnie otrzymała stypendium twórcze Marszałka Województwa Pomorskiego na realizację wystawy pod tytułem RDZA, która prezentowana była w 2014 w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku, a następnie w 2015 na Uniwersytecie Papieskim Urbaniana w Rzymie.

Data wydarzenia: 
21.01.2016
Godzina rozpoczęcia: 
styczeń - marzec
Udostępnij: