Jesteś tutaj

Czytam sobie w bibliotece

/
Data wydarzenia: 
28.10.2015

Czytam sobie w bibliotece

W bibliotece nie musi być cicho!

"Czytam sobie w bibliotece" to zajęcia w ramach ogólnopolskiego projektu o tym samym tytule. Spotkania mają na celu promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych dzieci w wieku 5-8 lat. Każde warsztaty opierają się o książkę z serii "Czytam sobie". W filii 44 prowadzenie tych zajęć to m.in. okazja do współpracy z grupami szkolnymi.

Ze strony projektu:

"O serii "Czytam sobie"

Seria "Czytam sobie" to unikalna na rynku seria książek dla dzieci wspierająca naukę samodzielnego czytania na 3 poziomach umiejętności dziecka.

Do współpracy wydawnictwo zaprosiło pisarzy tej miary co Grzegorz Kasdepke, Wojciech Widłak, Zofia Stanecka, Ewa Nowak, Joanna Olech czy Małgorzata Strzałkowska. Zabawnym historyjkom ich autorstwa towarzyszą ilustracje, m.in. Doroty Łoskot-Cichockiej, Joanny Rusinek, Emilii Dziubak i Marcina Bruchnalskiego. (...)
Książki adresowane są do dzieci w wieku 5-7 lat, ale są to granice umowne. (...) Rodzic lub nauczyciel sam decyduje, który poziom jest odpowiedni dla danego podopiecznego. Dzięki właściwie dobranej lekturze u małego czytelnika udaje się budować poczucie sukcesu i satysfakcji, wskutek czego łatwiej o pewność siebie w późniejszej, znacznie już poważniejszej, edukacji."

Data wydarzenia: 
28.10.2015
Udostępnij: