Jesteś tutaj

Dachy miasta - wystawa fotografii Macieja Kostuna

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
07.11.2017

Dachy miasta - wystawa fotografii Macieja Kostuna

W dniach 07-31 listopada 2017 roku zapraszamy do oglądania wystawy fotografii Macieja Kostuna pt.: „Dachy Gdańska”. Maciej Kostun – artysta fotografik, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, honorowy członek Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego i jego były prezes. Wystawia prace od 1968 roku.

O wystawie:

"Moje widzenie Gdańska z perspektywy kominów wzięło się ze zwykłej ciekawości odkrywania tego miasta. Myślę, że każdy gdańszczanin przechodzi ten etap, mniej lub bardziej aktywnie. Istnieją tego różne sposoby. Ja wszedłem któregoś dnia lat 70-tych XX-go wieku na rusztowanie. Powróciłem na dachy już z aparatem fotograficznym. Tak powstały dwie wystawy eksponowane w nieistniejącej już galerii KMPiK przy Długim Targu 32.

Po latach niemal czterdziestu, otrzymałem propozycję powrotu do tego tematu. Poszerzona o nowe, współczesne zdjęcia wystawa zawisła we wspaniałych wnętrzach Domu Uphagena przy ul. Długiej 12, filii Historycznego Muzeum Miasta Gdańska.

Moja opowieść o takim Gdańsku jest tylko małym fragmentem krainy, znanej dekarzom, kamieniarzom i niestety coraz rzadziej konserwatorom. Wiele figur i ozdób szczytowych kamienic, w całości, bądź we fragmentach przestaje istnieć. A w czasie sztormowych wiatrów, spadając zagrażają przechodniom."

Maciej Kostun

Data wydarzenia: 
07.11.2017
Udostępnij: