Jesteś tutaj

Debiut magiczny

/
Data wydarzenia: 
29.06.2021
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

Debiut magiczny

Mroczna baśń dla dorosłych, powieść magiczna - to określenia debiutu literackiego gdańszczanina - Pawła Radziszewskiego. Zapraszamy na spotkanie z autorem książki "Pomiędzy".

Po lewej stronie książka, która leży na okrągłej tacy. Kolory, które są na okładce i tacy współgrają ze sobą. To złoty, granatowy, błękitny i biały. Na okładce książki są napisy: Czasami, dzieją się cuda, które nie są ani dobre, ani złe, tylko takie… „Pomiędzy”. Pomiędzy to tytuł książki. Autor – Paweł Radziszewski. Po prawej stronie napisy: Spotkanie z Pawłem Radziszewskim, przedproże Biblioteki pod Żółwiem. 29 czerwca 2021r., godz. 18:00

„Pomiędzy” to książkowy debiut Pawła Radziszewskiego. Gdańszczanin jest jednak utytułowanym twórcą - ma na swoim koncie wyróżnienie w konkursie na Najlepsze Polskie Opowiadanie roku 2016 w ramach 12. Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania za utwór „Najważniejsza rzecz w życiu” oraz zdobył trzecie miejsce w Gdańskim Konkursie Prozatorskim w 2011 r. za opowiadanie „Chłopska 34”.

O „cudach, które nie są ani dobre, ani złe, tylko takie... pomiędzy” będzie można porozmawiać na żywo z autorem podczas spotkania na przedprożu Biblioteki Pod Żółwiem, filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku, przy ul. Św. Ducha 111/113. Odbędzie się we wtorek 29 czerwca br., godz. 18:00. Poprowadzi je dziennikarka Iwona Demska.

Za polecenie lektury niech posłużą słowa Joanny Bator, która opisała książkę Radziszewskiego: „Świeżym, literackim mięchem, do końca trzymającym w napięciu”.

Data wydarzenia: 
29.06.2021
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: