Jesteś tutaj

Dies Romani

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
28.02.2021

Dies Romani

Biblioteka na Strzyży zaprasza na wirtualną wystawę fotografii Alana Pietrzyckiego. Premiera: 28.01.2021.

         Miłość do zielonych zakątków pobliskiego Romanowa Alan Pietrzycki czuł od najmłodszych lat. Czując zawrotne tempo postępujących przemian cywilizacyjnych, kilka lat temu postanowił uwiecznić ten „swój kawałek Nieba” poprzez robienie zdjęć prymitywnym aparatem w telefonie komórkowym.
          Żelazna konsekwencja i autentyczna pasja z czasem przyniosły nieoczekiwane owoce: za sprawą ludzi dobrej woli w ręce domorosłego fotografika trafiła profesjonalna lustrzanka, kilka lat temu udzielił też wywiadu na falach lokalnej rozgłośni. Ekskluzywne kalendarze na rok 2019 i 2021 z autorskimi zdjęciami znalazły wielu amatorów.
          Niniejsza wystawa podzielona jest na trzy części. W pierwszej (28.01.2021), Dies Romani, Pietrzycki pragnie jak najwierniej zobrazować romanowskie landszafty. Druga część (21.03.2021), Nox Romani, ma za zadanie oddać subiektywne spojrzenie autora na te same plenery. Domeną trzeciej części (21.06.2021), Hallucinatio Romani, jest surrealistyczna gra światłocieniem i kolorami. 

 

Wystawa jest dostępna TUTAJ.

 

O autorze:

          Alan Pietrzycki jest absolwentem Wydziału Nauk Społecznych i Technicznych WSBiP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Pracę dyplomową Postawy suicydalne w aspekcie bezpieczeństwa Mieszkańców gminy Ostrowiec Świętokrzyski. Zarys problematyki napisał pod kierunkiem prof. nadzw. dra hab. Antoniego Olaka. Całe dotychczasowe życie zawodowe poświęcił pracy z ludźmi obarczonymi rozmaitymi patologiami: najczęściej uzależnieniem od alkoholu i narkotyków.
          Czas prywatny wypełnia mu szeroko rozumiana działalność artystyczna. Kilkanaście lat temu zaznaczył swoją pozycję na lokalnej scenie hip-hopowej nie tylko jako tryumfator szeregu konkursów na najlepszy freestyle, lecz także pod egidą formacji Aluzja, której jest frontmanem. W swoim dorobku ma dwa tomiki poezji (publikacje w prasie) i kilkanaście opowiadań. Klechdy romanowskie – cykl utrzymanych w baśniowej konwencji kilkunastostronicowych form prozatorskich – są jego najświeższym dokonaniem. Jesienią 2017 roku rozpoczął regularne zmagania z kolejną dziedziną sztuki: fotografią. Swoje zainteresowania w tej materii zogniskował na oddaniu urzekającego piękna pobliskich terenów zielonych (Romanów).

 

Data wydarzenia: 
28.02.2021
Udostępnij: