Jesteś tutaj

DK Komiksu zaprasza na spotkanie z Michałem Śledzińskim

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
30.11.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

DK Komiksu zaprasza na spotkanie z Michałem Śledzińskim

z okazji premiery ostatniej trylogii "Na szybko spisane"

Ostatnia część trylogii Michała "Śledzia" Śledzińskiego o przygodach "pewnego introwertycznego człowieczka". Pierwsze jej odsłony były jednymi z najgłośniej dyskutowanych polskich komiksów ostatniej dekady. Zostały entuzjastycznie przyjęte przez recenzentów i czytelników, którzy "Na szybko spisane 1980–1990" uznali za najlepszy komiks 2007 roku na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Łodzi.

Dziesięć lat później Śledziu domyka ten rozdział swojej biografii i kończy "Na szybko spisane 2000-2010". Pierwsza część cyklu opowiadała o dzieciństwie, druga o trudach wieku dorastania, w trzeciej zaś autor portretuje dorosłość bohatera: czas mozolnego wspinania się po kolejnych szczeblach zawodowej kariery, poważnych związków, a przede wszystkim wzięcia odpowiedzialności za drugiego człowieka w tym najważniejszym wymiarze – rodzicielskim.

 

Michał „Śledziu” Śledziński (ur. 31 lipca 1978 w Bydgoszczy) – polski rysownik i twórca komiksowy.

Zadebiutował na łamach magazynu o grach komputerowych „Secret Service”, a następnie publikował na łamach miesięcznika „Świat Gier Komputerowych” komiksy z serii Fido i Mel.

Współtwórca i redaktor naczelny magazynu komiksowego Produkt, P Lux oraz zina Azbest; autor serii komiksowej Osiedle Swoboda. W 2006 roku wydawnictwo Mandragora postanowiło wznowić serię komiksową o komisarzu Żbiku (tym razem w roli głównej miał wystąpić wnuk słynnego komisarza, kapitan Michał Żbik). Śledziński został zaproszony do narysowania całej serii, ale współpraca zakończyła się już po pierwszym zeszycie pt. Kim jest „Biała Mewa"?. Od grudnia 2006 roku tworzy w Internecie komiksową parodię gry Gears of War pt. „Bears of War”. W 2008 roku rozpoczął nową serię komiksową, zwaną "Wartości rodzinne", wydawaną nakładem Kultury Gniewu, której pierwszy zeszyt zatytułowany "Nie wszyscy są zadowoleni" ukazał się w grudniu 2008 roku.

Data wydarzenia: 
30.11.2017
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: