Jesteś tutaj

DKK dla dorosłych

/
Data wydarzenia: 
19.05.2022
,
Godzina rozpoczęcia: 
17:00

DKK dla dorosłych

Dyskusja poświęcona "Potopowi" Salci Hałas

Serdecznie zapraszamy na dyskusję poświęconą Potopowi Salci Hałas, która odbędzie się 19 maja 2022 roku (czwartek) o godz. 17:00 w Bibliotece pod Żółwiem.

____________________________

W gdyńskim Pekinie są trzy, które Wiedzą. Jedna z nich nawet Opowiada. A Pekin rozsypuje się, zapada pod ziemię. Pojawia się coraz więcej tajemniczych lejów. Pani Halina przepowiada potop. Obudzi się Bestia, która wyjdzie z głębin. Śniący będą musieli wyśnić swoje sny. Wilcze szczenięta już się narodziły.

Poza tym chcą zlikwidować Pekin, Zośka ma depresję, a w oknie zakleszczył się kot. Idzie potop.

Potop to brawurowo napisany prozą poemat przewlekły o końcu świata. Realizm magiczny z polskich faweli. To historia trzech kobiet, które wiedzą więcej. Nie starają się zapobiec rozpadaniu się świata, skupiają się na tym, co bliżej. Na depresji Zośki, problemach sąsiadów. O nadchodzącym potopie mogą jednak opowiedzieć – byle nie telewizji, bo tam zrobią z nich wariatki.


Salcia Hałas – urodzona w Przemyślu, mieszka w Gdyni. Ma faceta, dziecko, psa-sukę i dwie szynszyle. Zajmuje się pisaniem, street artem i roślinami. Debiutancka powieść Pieczeń dla Amfy przyniosła jej Nagrodę Literacką Gdynia (2017) i nominację do Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza (2017).
_________________________

Egzemplarze Potopu Hałas dostępne są w Bibliotece pod Żółwiem.

Spotkania DKK w Bibliotece pod Żółwiem odbywają się raz w miesiącu.

 
Wszelkie pytania prosimy kierować do Aleksandry Wuckiej osobiście lub mailowo: aleksandra_wucka@wbpg.org.pl.

Data wydarzenia: 
19.05.2022
Godzina rozpoczęcia: 
17:00
Udostępnij: