Jesteś tutaj

Dolina Renu i Mozeli

/
Data wydarzenia: 
24.11.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

Dolina Renu i Mozeli

Rada Dzielnicy Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia i Filia nr 26 zaprasza na podróż do Doliny Renu i Mozeli Spotkanie z Andrzejem Garskim. W programie prezentacja zdjęć i degustacja wina reńskiego.

            Mozela ma 545 km długości i jest najdłuższym dopływem Renu. Rzeka przecina romantyczne okolice, które znane są na całym świecie za sprawą uprawy winnej latorośli i produkcji wina. Sielankowe wsie, winnice o dźwięcznie brzmiących nazwach, winiarnie, jak również zabytki kultury spotyka się tutaj na każdym kroku. Strome stoki winnic w wielu miejscach zapierają dech w piersiach. Miejscowości od Trewiru poprzez Bernkastel-Kues, Traben-Trarbach, Zell, Cochem i Treis-Karden po Koblencję to wymarzone miejsca na spacery i odpoczynek w przytulnych winiarniach lub restauracjach. To idealne miejsca także dla koneserów wina. Najpopularniejszym winem jest tu Riesling, który dominuje w tutejszych winnicach.        

              W czasie prezentacji nie tylko zobaczymy jak wyglądają winnice, ale także będzie okazja degustować znakomite wino z winnicy Petera Martesa w Bernkastel-Kues, jednego z najładniejszych miasteczek nad Mozelą.

              Zapraszam na spotkanie, Andrzej Garski

Data wydarzenia: 
24.11.2017
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: