Jesteś tutaj

Dyskusyjny Klub Książki dla Dorosłych zaprasza...

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
19.03.2018
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Dyskusyjny Klub Książki dla Dorosłych zaprasza...

na spotkanie z książką Jonathan Safran Foer "Oto jestem"

Powieść autora "Wszystko jest iluminacją" i "Strasznie głośno, niesamowicie blisko". Rozpięta między Ameryką, Europą i Izraelem, zarazem epicka i intymna, dowcipna i wstrząsająca opowieść o rodzinie w obliczu kryzysów wewnętrznych i zewnętrznych.
Jacob i Julia Blochowie są małżeństwem z szesnastoletnim stażem. Mają trzech synów, piękny dom, dobrą pracę i… dość samych siebie. Skoncentrowani na tym, by jak najlepiej wywiązywać się ze swoich zawodowych, obywatelskich, rodzicielskich i małżeńskich powinności, nie zauważają, jak z głęboko skrywanych drobnych urazów, niesatysfakcjonujących kompromisów i niechcianych poświęceń tworzy się lawina, która zagrozi istnieniu ich rodziny.

Lawina rusza w dniu przygotowań do bar micwy najstarszego syna Blochów, na którą do Waszyngtonu przyjeżdżają krewni z Izraela. W wyniku splotu tragikomicznych wypadków członkowie trzypokoleniowej rodziny w kolejnych dniach staną wobec wyzwań, które skłonią ich do zdefiniowania na nowo kim są, w co wierzą i co jest dla nich najważniejsze.


Jonathan Safran Foer (ur. 1977) – jeden z najbardziej uznanych pisarzy amerykańskich średniego pokolenia. Urodzony w Waszyngtonie w żydowskiej rodzinie o polskich korzeniach, absolwent filozofii na Princeton University. Światową sławę przyniosła mu debiutancka powieść "Wszystko jest iluminacją" (2002, wydanie polskie W.A.B. 2003), za którą otrzymał m.in. Jewish Book Award i Guardian First Book Award. W 2005 r. na jej podstawie powstał film z Elijahem Woodem w roli głównej. W tym samym roku ukazała się druga powieść autora, "Strasznie głośno, niesamowicie blisko" (W.A.B. 2007), również odnosząc wielki sukces; w 2011 r. została sfilmowana (w filmie wystąpili m.in. Tom Hanks, Sandra Bullock i Max von Sydow). Foer jest również autorem licznych artykułów prasowych, głośnego eseju "Zjadanie zwierząt" (wyd. polskie 2013) oraz książki-rzeźby "Tree of Codes" (2010) inspirowanej "Ulicą krokodyli" Brunona Schulza. Mieszka w Nowym Jorku, na Brooklynie, i wykłada creative writing na Uniwersytecie Nowojorskim. Na swoją nową powieść "Oto jestem" (Here I Am, 2016), kazał czekać swoim wielbicielom jedenaście lat.

Data wydarzenia: 
19.03.2018
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: