Jesteś tutaj

Dzień Dziecka po Japońsku

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
01.06.2016
,
Godzina rozpoczęcia: 
15:00-18:00

Dzień Dziecka po Japońsku

"Koło Naukowe Antropologów Arcana" , "Zakład Etnologii i Antropologii Kulturowej" oraz Biblioteka Manhattan zapraszają na Dzień Dziecka po Japońsku! W programie warsztatów: origami, kaligrafia japońska, japońskie gry i zabawy (Kagome kagome, gomoku i wiele innych). Zapraszamy dzieci od lat 8, obowiązują zapisy, liczba miejsc jest ograniczona.

"Koło Naukowe Antropologów Arcana" , "Zakład Etnologii i Antropologii Kulturowej" oraz Biblioteka Manhattan zapraszają do biblioteki na Dzień Dziecka po Japońsku. W programie warsztatów:

*origami* przede wszystkim dla najmłodszych - wykonanie czapek samurajskich, kolorowanie karpi koi związanych z obchodami dnia dziecka w Japonii, podstawowych wzorów takich jak żurawie (razem z opowiedzeniem tła kulturowego poszczególnych zwyczajów w wykonaniu Koła Naukowego Antropologów Arcana)

*kaligrafia japońska* na przykładzie wybranych znaków kanji, wykonywane będą  pod okiem specjalisty, na japońskim papierze washi

 *japońskie gry i zabawy: *takie jak *Kagome kagome* i gomoku

Zapraszamy dzieci w wieku od 8 lat, ze względu na charakter warsztatowy spotkania obowiązują zapisy mailowe magdalena_kruszynska@wbpg.org.pl  telefoniczne 58 500-00-80 lub na miejscu w bibliotece, liczba miejsc jest ograniczona.

Data wydarzenia: 
01.06.2016
Godzina rozpoczęcia: 
15:00-18:00
Udostępnij: