Jesteś tutaj

Dzień Dziecka w Bibliotece

/
Data wydarzenia: 
01.06.2022

Dzień Dziecka w Bibliotece

DZIEŃ DZIECKA W FILIACH

Bibliotece Babie Lato zorganizuje zajęcia z gier planszowych oraz malowanie twarzy w godzinach otwarcia biblioteki od godziny 9:00 do 15:00.

Biblioteka Brzeźno warsztaty pt. RADOŚĆ, 30 maja 2022 godz. 12:30.

Zbliża się upragniony Dzień Dziecka, więc zapraszamy do naszej biblioteki wszystkie dzieci na kolejne emocjonujące zajęcia- tym razem porozmawiamy o RADOŚCI, bo młodzi czytelnicy najlepiej wiedzą czym ona jest i jak ją wyrażać! Na każde dziecko czekać będzie słodka niespodzianka! Na warsztaty obowiązują zapisy (bibliotekabrzezno@wbpg.org.pl)! /Наближається жаданий День захисту дітей, тож запрошуємо всіх дітей до нашої бібліотеки на чергові захоплюючі заняття – цього разу ми поговоримо про РАДІСТЬ, адже юні читачі найкраще знають, що це таке і як це висловити! На кожну дитину чекає солодкий сюрприз!

1 i 2 czerwca 2022 zapraszamy wszystkie Dzieci po słodkie lektury i małe co nie co ;-).

Biblioteka dla Dzieci:

1 czerwca  całodniowe warsztaty z wykorzystaniem robotów edukacyjnych Photon oraz zestaw łamigłówek i kolorowanek.

3 czerwca  warsztaty z animacji poklatkowej dla dzieci w wieku 7-11 lat, w godzinach 16.00-18.00.

Biblioteka Lawendowa planuje zabawę z zagadkami o zwierzętach, w której będzie rozdawać upominki książkowe i maskotki. Zabawa przeznaczona będzie dla dzieci do lat 8.

Biblioteka na Stogach w dniu dziecka zorganizuje zajęcia plastyczne i konkursy od godziny 11:00 do 14:00. 

Biblioteka Pilotów zaprasza na warsztaty kreatywne, pod nazwą Kolorowy warsztacik Biblioteki Pilotów. Zapraszamy do uczestniczenia w zajęciach z okazji Dnia Dziecka od godziny 13:00 do 15:00.

W Bibliotece pod Kotem i Myszą z okazji Dnia Dziecka 4 czerwca o godzinie 11:00 odbędą się warsztaty z Duetem graficznym PSOWRON Badylaki, na których dzieci stworzą Badylaka, czyli stwora z badyli, kwiatków, szyszek i liści. Ponadto 1 czerwca przygotowuje zestaw rebusów, łamigłówek i drobnych niespodzianek dla najmłodszych do odbierania na miejscu.

Biblioteka Przeróbka. 2 czerwca  w czwartek w godz. 16.00-18.00 zapraszamy do świętowania na skwerku przy bibliotecznym muralu. W programie imprezy: konkurs karaoke, warsztaty tworzenia obrazków z koralików do zgrzewania, fotografia natychmiastowa – sesja plenerowa, zabawy ruchowe, przewidujemy słodki poczęstunek i drobne upominki dla wszystkich uczestników.

Partnerami wydarzenia będą Rada Dzielnicy Przeróbka, „Fundacją Bezpiecznik” i animatorzy MOPR-u.

Biblioteka Ratuszowa proponuje liczne zabawy: kalambury, scrabble, malowanie twarzy, rzut do celu, skoki w workach, puszczanie baniek, kolorowanki, malowanie kredą, skoki z gumą, hula-hop, bierki XXL.

Biblioteka na Wyspie. Co podarować dziecku z okazji jego święta? A z jakiego prezentu na Dzień Matki ucieszyłaby się mama? A może by tak... wspólnie napisać i zilustrować spersonalizowaną, wyjątkową bajkę o walorach relaksacyjnych lub terapeutycznych? TAK! :) Jeśli też tak uważacie, to zapraszamy 30 maja na godz. 17:00 oraz 1 czerwca na godz. 14:00 do Biblioteki na Wyspie na warsztaty tworzenia bajek. UWAGA pojedynczy warsztat jest zamkniętą całością (wystarczy wziąć udział w jednym spotkaniu). Zapraszamy dzieci, rodziców oraz dziadków. Udział wyłącznie na zapisy: bibliotekanawyspie@wbpg.org.pl.

Biblioteka Żabianka przygotowała zajęcia plastyczne Cuda z papieru”. Dzieci na warsztatach stworzą dekoracje ze zniszczonych książek. Dowiedzą się, że zamiast oddać je na makulaturę, mogą z nich wyczarować ozdoby, dekoracje i dać im drugie życie. Cuda z papieru odbędą się 31 maja o godzinie 17:00. Po zajęciach dzieci dostaną prezenty w postaci książek i zakładek.