Jesteś tutaj

Elementi femminili

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
10.10.2020

Elementi femminili

W dniach 22 września - 10 października zapraszamy na wystawę Karoliny Podoskiej prezentowane są prace malowane na tkaninach bawełnianych, ale w odróżnieniu od obrazów nie są one naciągnięte na drewniane krosna. Kolorowe, podłużne tkaniny nawiązują stylistyką do sztuki batiku.

Na wystawie Elementi femminili prezentowane są prace malowane na tkaninach bawełnianych, ale w odróżnieniu od obrazów nie są one naciągnięte na drewniane krosna. Kolorowe, podłużne  tkaniny nawiązują stylistyką do sztuki batiku. Autorka w sposób abstrakcyjny, posługując się wybranymi kolorami,  gestami malarskimi i układem plam, jak metaforą w poezji,  nawiązuje do  świata kobiecego i jego symbolicznych elementów.

 

O autorce:

Karolina Podoska jest absolwentką Wydziału Grafiki ASP w Gdańsku. Zajmuje się m.in. grafiką, rysunkiem, kolażem i fotografią. Brała udział w wystawach plakatu, rysunku i fotografii w Polsce i za granicą m.in. w Czechach, na Litwie, we Włoszech, Japonii i Meksyku. Nagradzana w dziedzinie plakatu i fotografii.

Data wydarzenia: 
10.10.2020
Udostępnij: