Jesteś tutaj

FALE Z BETONU

/
Data wydarzenia: 
07.04.2015

FALE Z BETONU

Dziś rusza ciekawy projekt międzyfilialny - Filii nr 9 i Filii Naukowej. Do zabawy zapraszamy wszystkich mieszkańców dzielnicy Przymorze - tych współczesnych i tych z zamierzchłej przeszłości. Zbieramy zdjęcia, wspominki, ciekawostki opowieści - straszne i śmieszne - związane z tym przedziwnym miejscem na Ziemi.

Projekt zakłada "odczarowanie" dzielnicy Przymorze, kojarzącej się z zaniedbanym blokowiskiem i reliktami poprzedniego ustroju. Ta dość młoda dzielnica Gdańska, została w całości zaprojektowana zgodnie znajlepszymi ówczesnymi zasadami modernizmu. To ogromne osiedle, które łączy pokolenia. Mieszkają tutaj seniorzy, którzy 40 lat temu, zasiedlali te wybudowane na byłym poligonie bloki. Trzydziestolatkowie, którzy swoje dzieciństwo spędzili na pobliskich ogromnych podwórkach. Dzieci, które urodziły się już w świecie z Internetem i niekoniecznie wiedzą, co się robi w piaskownicy i jak buduje forty. Bardzo wiele osób mieszka tutaj od niedawna, pochodzą z całej Polski, a osiedle traktują jak dobrze ulokowaną, ale nieciekawą sypialnię. Dlatego Filie 9 i 29, które powstawały razem z tym osiedlem, postanowiły przypomnieć jego mieszkańcom, jak to wszystko się zaczęło. Dzięki różnym formom aktywizacji mieszkańców (konkursy, spotkania, wystawy i gra miejska) chcemy sprawić, że poznają oni lepiej swoją okolicę i na nowo odkryją jej zalety. Historię podamy na wesoło, zgodnie z normami rodem z filmów Stanisława Barei. A wszystko to stanie się świetną okazją do promowania szeroko pojętej współpracy sąsiedzkiej. Nie tylko tej na płaszczyźnie międzyludzkiej, ale też tej między bibliotecznej (a w naszym przypadku międzyfiliowej).

Informacje o projekcie i o związanych z nim wydarzeniach znajdą Państwo na blogu projektowym: http://falezbetonu.blogspot.com

 

Data wydarzenia: 
07.04.2015
Udostępnij: