Jesteś tutaj

Festiwal Sztuka Czytania >Reportaż< - PROGRAM

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
23.11.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
17:00

Festiwal Sztuka Czytania >Reportaż< - PROGRAM

Szósta edycja festiwalu czytelniczego Sztuka Czytania odbędzie się w dniach 23-25 listopada. W tym roku na warsztat bierzemy reportaż. Ten coraz popularniejszy gatunek literacki ma już wielu wiernych fanów i cieszy się również coraz większym uznaniem krytyków. Dowodem na to może być chociażby główna nagroda Literackiej Nagrody Nike 2017 dla Cezarego Łazarewicza za reportaż „Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka”.

Sztuka pisania reportaży jest prawdziwym rzemiosłem i umiejętnością, które posiadają wybrani. Tradycja polskiego reportażu ma głębokie korzenie ale też od kilku lat możemy obserwować nową falę reportażystów, którzy z powodzeniem weszli na rynek wydawniczy. 
Tegoroczna edycja festiwalu to zestawienie wielu nazwisk z jeszcze większego grona uznanych, jak również debiutujących reportażystów. Będzie to wyjątkowa okazja do dyskusji z autorkami i autorami reportaży, dla których literatura faktu i umiejętność zbierania rzetelnych materiałów oraz opisywania aktualnych problemów społeczno-obyczajowych są najistotniejsze. 
Wśród gości festiwalowych m.in.: Cezary Łazarewicz, Jarosław Mikołajewski, Kamil Bałuk, Marta Abramowicz, Aleksandra Boćkowska.

Każdego dnia festiwalu będzie można kupić książki naszych gości w promocyjnej cenie.
 

PROGRAM FESTIWALU
czwartek (23 listopada) – Biblioteka pod Kotem i Myszą; ul. Lelewela 21
godz. 17:00 – Piotr Lipiński; autor takich reportaży, jak Cyrankiewicz. Wieczny premier, „Anoda. Kamień na szańcu”, „Bierut. Kiedy partia była bogiem”, prowadząca Anna Burzyńska.
godz. 18:00 – Remigiusz Ryziński; autor reportażu „Foucault w Warszawie”, prowadzący Przemysław Czaja. 
godz. 19:00 – Marcin Wójcik; autor takich reportaży, jak „Celibat. Opowieści o miłości i pożądaniu”, „W rodzinie ojca mego”, prowadząca Katarzyna Żelazek.

piątek (24 listopada) – Biblioteka Manhattan; ul. Grunwaldzka 82 
godz. 17:00 – Paweł Smoleński; autor takich reportaży, jak: „Syrop z Piołunu”, „Irak”, „Izrael już nie frunie”, "Wieje szarkijja", prowadzący Rafał Hetman.
godz. 18:00 –  Marta Abramowicz; autorka reportażu „Zakonnice odchodzą po cichu”, prowadząca Katarzyna Żelazek.
godz. 19:00 – Jarosław Mikołajewski; autor takich reportaży, jak: „Terremoto”, „Wielki przypływ”, prowadzący Rafał Hetman.
godz. 20:00 – Cezary Łazarewicz; autor takich reportaży, jak: „Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka” (Nagroda Literacka Nike 2017), „Tu mówi Polska. Reportaże z Pomorza”, „Kafka z Mrożkiem. Reportaże pomorskie”, „Ja. Rozmowa z Lechem Wałęsa”, prowadzący Rafał Hetman.

sobota (25 listopada) – Filia Gdańska; ul. Mariacka 42
godz. 14:00 - Aleksandra Boćkowska; autorka takich reportaży, jak: „Księżyc z peweksu. O luksusie w PRL”„To nie są moje wielbłądy. O modzie w PRL”, prowadząca Aleksandra Lamek.
godz. 15:00 – Katarzyna Wężyk; autorka reportażu „Kanada. Ulubiony kraj świata”, prowadząca Aleksandra Lamek.

sobota (25 listopada) – Biblioteka pod Żółwiem; ul. Św. Ducha 111/113
godz. 16:30 – Olga Gitkiewicz; autorka reportażu „Nie hańbi”, prowadząca Joanna Wiśniowska.
godz. 17:45 – Urszula Jabłońska; autorka takich reportaży, jak: „Człowiek w przystępnej cenie. Reportaże z Tajlandii”, „Walka jest kobietą”, prowadząca Joanna Wiśniowska.
godz. 19:00 – Kamil Bałuk; autor reportażu „Wszystkie dzieci Louisa”, prowadzący Przemysław Czaja. 

patronat medialny: www.trojmiasto.pl  www.czytamrecenzuje.pl 
partner wydarzenia: www.sztukawyboru.eu 

sztuka-czyt_slajder.jpg