Jesteś tutaj

Filmowy Leksykon Psychologii

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
15.06.2018
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

Filmowy Leksykon Psychologii

Spotkanie ze współautorką - Jolantą Pisarek

Spotkanie w ramach Projektu Biblioteka Movie. Filmowy Leksykon Psychologii, do którego inspiracją była właśnie ww. publikacja. Spotkanie poprowadzi Marta Tymińska – psycholożka i filmoznaczyni.

Filmowy leksykon psychologii autorstwa Jolanty Pisarek i Pawła Fortuny jest jedynym w swoim rodzaju „kursem psychologii”. Publikacja wydana przez Wydawnictwo Słowa i Myśli przygotowano z myślą o osobach, które cenią sobie rzetelną wiedzę podaną w nieakademicki sposób. Książka zawiera ponad 100 haseł – opisów zjawisk z różnych dziedzin psychologii: klinicznej, poznawczej, społecznej, rozwojowej, pozytywnej oraz psychologii biznesu. Każde z nich jest osobną całością – stanowi filmowy obraz analizowanego zjawiska wraz z psychologicznym komentarzem. Wybrane przykłady filmów pełnią rolę sugestywnej i zarazem czytelnej ilustracji omawianego zagadnienia. Aby zgłębianie meandrów ludzkiej psychiki było jeszcze przyjemniejsze, poszczególne hasła wzbogacono o kadry i dialogi filmowe, a także podano przykłady innych obrazów wartych obejrzenia.

W największym skrócie Filmowy leksykon psychologii to 111 haseł, 650 filmów i co najmniej 1000 życiowych inspiracji. 

 

Jolanta Pisarek

Psycholog wielozadaniowy, analityk zaangażowany, miłośniczka kina i festiwali filmowych, specjalista od wyszukiwania filmów bogato ilustrujących zagadnienia psychologiczne w projekcie PSINEMA. Najlepiej czuje się w kinie i terenie – w pracy u podstaw, gdzie za pomocą obejrzanych filmów szerzy wiedzę społecznie użyteczną, aby następnie obserwować, jak pączkuje. Na przykład w trakcie szkoleń dla personelu medycznego pracującego z pacjentami onkologicznymi, podczas których za pomocą filmów pomaga zrozumieć psychologię chorych i podpowiada, jak skutecznie się z nimi komunikować.

Data wydarzenia: 
15.06.2018
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: