Jesteś tutaj

Fiolety, fiolety... Wystawa o nastrojach i zachwytach z podróży

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
07.11.2019
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Fiolety, fiolety... Wystawa o nastrojach i zachwytach z podróży

Obecna wystawa malarstwa Aleksandry Mieszkowskiej to zachwyty kolorami śródziemnomorskimi, zdominowane fioletami, które autorka znajduje także w pejzażach z innych miejsc. Może to kwestia uczuć, które przywołują dane wspomnienie? Wystawę udostępniamy do 3 grudnia 2019 r.

Aleksandra Mieszkowska – jestem architektem - tytuł mgr. inż. arch. uzyskałam na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej. Zajęcia z malarstwa i historii sztuki prowadzone na wydziale przez prof. Władysława Lama i prof. Adama Gerżabka pobudziły moje zainteresowanie sztuką i kontynuowaną w późniejszych latach twórczością artystyczną. Pracuję w kilku technikach malarskich, a szczególnie akwareli, pastelach, rysunkach piórkiem i ołówkiem oraz malarstwie tuszem na papierze ryżowym o tematach wschodnich. 

 

    Kluczowym wydarzeniem w moim życiu artystycznym była w 1986 wystawa akwarel w. Stow. Architektów RP w Gdańsku po wycieczce do Grecji , którą prowadził prof. Wiesław Gruszkowski. Powodzenie tej wystawy zachęciło do rozwijania twórczości i prezentacji swoich prac.  Trudno czasem było pogodzić to z pracą zawodową, opieką nad chorą mamą czy działalnością społeczną w Gdańskim Stowarzyszeniu Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera, które wykreowałam i prowadziłam przez wiele lat. Teraz widzę jak wiele mi to dodawało sił i radości.

   Wystawy dają zawsze radość dzielenia się swoim widzeniem świata i zapał do dalszej pracy twórczej. Od lat 80-tych biorę udział w licznych wystawach zbiorowych i  miałam wiele wystaw indywidualnych.

 

 

 

  

 

Data wydarzenia: 
07.11.2019
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: