Jesteś tutaj

FRIENDS (1994-2004) – historia kultowego serialu

/
Data wydarzenia: 
25.11.2019
,
Godzina rozpoczęcia: 
17:00

FRIENDS (1994-2004) – historia kultowego serialu

Świętuj z nami 25-lecie serialu Przyjaciele!

Zapraszamy serdecznie na wykład poświęcony niesamowitemu fenomenowi popkultury, jakim jest serial Przyjaciele. W 2019 roku show świętuje swoje 25-lecie i z tej okazji porozmawiamy o tym, skąd wziął się pomysł na jego powstanie, jak przebiegał proces produkcji i wreszcie – jak wielki wpływ miał na  dzisiejszą popkulturę. Przypomnimy sobie najlepsze sceny i odcinki, zobaczymy jakie cytaty przeszły na stałe do użytku codziennego i zastanowimy się na tym, co powoduje, że serial się nie starzeje. Spotkanie będzie miało charakter interaktywny – każdy będzie miał szansę na spróbowanie swoich sił w quizie oraz  wzięcie udziału w dyskusji nad przeróżnymi wątkami serialu.

 

Wykład poprowadzi Adrianna Fiłonowicz, doktorantka w Instytucie Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych UAM, autorka książki „A.I. Sztuczna Inteligencja” Stevena Spielberga jako baśń magiczna

WSTĘP WOLNY*
 
*Wydarzenie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego osoby, którym zależy na miejscu siedzącym, proszone są o zjawienie się co najmniej 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia.
 
Osoby, które zapisały się na wydarzenie za pomocą formularza internetowego, proszone są o zjawienie się najpóźniej 15 minut przed rozpoczęciem wykładu w celu potwierdzenia obecności.
Data wydarzenia: 
25.11.2019
Godzina rozpoczęcia: 
17:00
Udostępnij: