Jesteś tutaj

#GłosyWolności #MłodziProjektanci

/
Data wydarzenia: 
07.08.2020

#GłosyWolności #MłodziProjektanci

Zapraszamy na wystawę plakatów studentów Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Ekspozycję można oglądać od 17.07 do 07.08.2020 roku.

W Bibliotece na Strzyży prezentowana jest kolejna ekspozycja plakatów autorstwa studentów Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku powstałych w trzech pracowniach projektowania graficznego: Pracowni Projektowania Plakatu i Form Reklamowych/prof. Sławomir Witkowski, Pracowni Propagandy Społecznej/prof. Jacek Staniszewski i Pracowni Projektowania dla Kultury/prof. Janusz Górski.

Plakaty są głosem młodego pokolenia projektantów na temat rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, relacji społecznych, solidarności i różnych aspektów wolności.

Część z plakatów uświadamia nam, że nasza wolność kończy się tam, gdzie nie są respektowane prawa obywatelskie, gdzie zaczynają się uzależnienia (np. konsumpcjonizm), gdzie jest konflikt zbrojny, kiedy po prostu (lub aż) nie respektujemy prawa do wolności drugiego człowieka i natury.

Są to plakaty zaangażowane i przemyślane. 
Mamy nadzieję, że wystawa skłoni Państwa do refleksji i twórczej dyskusji. Zapraszamy do obejrzenia tej wyjątkowej ekspozycji.
 

Autorzy plakatów:
Dominka Grochowska, Katarzyna Miotke, Łukasz Obłażewicz, Łukasz Poświata, Agnieszka Gronert, Agnieszka Strzęp, Hanna Kur, Artur Kolmetz, Joanna Kurowska, Maria Koshaleva. 


 

Data wydarzenia: 
07.08.2020
Udostępnij: