Jesteś tutaj

Gdański Tydzień Demokracji

/
Data wydarzenia: 
12.09.2016
,
Godzina rozpoczęcia: 
17.00

Gdański Tydzień Demokracji

W dniach 12-18 września odbędzie się Gdański Tydzień Demokracji: mnóstwo ciekawych spotkań, dyskusji, warsztatów. Warto przyjść, posłuchać, podyskutować.

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku zaprasza na organizowany przez Urząd Miasta Gdańska Tydzień Demokracji,  w ramach którego  oprócz szeregu ciekawych spotkań, dyskusji i warsztatów, 13 września o godzinie 17.00 w Bibliotece Manhattan odbędzie się Żywa Biblioteka. Jest to projekt polegający na bezpośredniej rozmowie z „żywymi książkami”. Swoje opowieści przedstawią między innymi  Yulia Szavlovskaya (Białoruś), Khedi Alieva (Czeczenia) oraz przedstawiciel Ligii Muzułmańskiej w Gdańsku. Wydarzenie organizowane jest przy współpracy z Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek oraz Amnesty International.

Natomiast 16 września w American Corner na Targu Rakowym 5/6 o godzinie 17.00 odbędzie się pokaz filmu „Syryjska Love Story” w reżyserii  Seana McAllistera. Dokument był wielokrotnie nagradzany na międzynarodowych festiwalach filmowych. Jest to jeden z najważniejszych obrazów ostatnich lat, dotyczących Bliskiego Wschodu. Film został zrealizowany w konwencji paradokumentu. Porusza tematykę wymuszonej emigracji, wykorzenienia, skutków bliskowschodnich konfliktów zbrojnych i relacji międzyludzkich w obliczu ciągłego zagrożenia i politycznej niepewności. Wstęp wolny. Partnerem pokazu jest WATCH DOCS.

Szczegółowy program Tygodnia Demokracji

Program Gdanskiego Tygodnia Demokracji [www.gdansk.pl].pdf

Informację o wydarzeniu: http://www.gdansk.pl/

baner_GTD_5,5mx7mresize.jpg