Jesteś tutaj

Gdańskie Fasady 2.1

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
16.05.2015
,
Godzina rozpoczęcia: 
11.00

Gdańskie Fasady 2.1

Gdańskie Fasady 2.1. czyli cykl spotkań poświęconych architekturze i współczesnej sztuce konserwatorskiej Starego i Głównego Gdańska. Zapraszamy na wycieczkę po Starym i Głównym mieście z Kamilą Kosiorowską, celem poznania piękna fasad powojennych kamienic.
  • 28 kwietnia (wtorek) , godz. 17.30, zapraszamy na wykład Tomasza  Błyskosza pt. „Główne Miasto w Gdańsku – współczesne inwestycje budowlane w świetle zasad konserwatorskich’’. Wspólnie z Tomaszem Błyskoszem zastanowimy się nad zmianami architektonicznymi jakie zachodzą w przestrzeni Starego i Główna Miasta.
  • 7 maja (czwartek) , godz. 17.30, odbędzie się spotkanie z artystami tworzącymi nowe elewacje na ulicy Szerokiej. Twórcy opowiedzą o swoim warsztacie, tajnikach pracy, o trudnościach jakie napotkali zdobiąc elewacje i zdradzą kilka ciekawostek o ulicy Szerokiej.
  • 9, 16 maja (soboty) Kamila Kosiorowska zaprasza na spacer po Starym i Głównym Mieście, szlakiem najpiękniejszych elewacji kamienic powstałych po II Wojnie Światowej i tych powstających obecnie. Przejdziemy spod Filii Gdańskiej na ul. Mariackiej 42, ulicami: Długą, Ogarną, Grobla I , Szeroką itd. Start o godzinie 11.00 - koniec spaceru przy Bibliotece pod Żółwiem ul. Św. Ducha 111/113, ok. 13.00.

Zapraszamy serdecznie do dialogu o architekturze i  współczesnej sztuce konserwatorskiej Starego i Głównego Gdańska.

Data wydarzenia: 
16.05.2015
Godzina rozpoczęcia: 
11.00
Udostępnij: