Jesteś tutaj

Gość specjalny - Johan Theorin

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
20.10.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
20:00

Gość specjalny - Johan Theorin

Już w najbliższy piątek zapraszamy na spotkanie autorskie z Johanem Theorinem, gościem specjalnym festiwalu Afera Kryminalna.

Kryminał szwedzki – seria ze strachem, to spotkanie zarówno dla tych, którzy świetnie znają twórczość Johana Theorina, ale także dla tych, którzy chcieliby rozpocząć swoją czytelniczą przygodę z kryminałem skandynawskim.

Johan Theorin - szwedzki pisarz i dziennikarz, autor serii kryminałów, których akcja rozgrywa się na bałtyckiej wyspie Olandia.
W 2007 roku członkowie Szwedzkiej Akademii Kryminału uznali jego pierwszą powieść z tego cyklu - "Zmierzch" - za najlepszy debiut w kategorii "Dreszczowiec". Za drugą - "Nocną zamieć" - Theorin otrzymał w 2009 roku Szklany Klucz, nagrodę literacką przyznawaną corocznie przez członków Stowarzyszenia Twórców Kryminałów pisarzom z krajów nordyckich. Książka otrzymała również nominację do tytułu Najlepszy Szwedzki Kryminał 2008 roku oraz nagrodę Brytyjskiego Stowarzyszenia Twórców Kryminału. "Smuga krwi" jest trzecią olandzką powieścią Johana Theorina.

 

theorin.jpg

Data wydarzenia: 
20.10.2017
Godzina rozpoczęcia: 
20:00
Udostępnij: