Jesteś tutaj

Grudzień ’70 w prasie i literaturze

/
Data wydarzenia: 
31.12.2020

Grudzień ’70 w prasie i literaturze

Blisko 500 artykułów o wydarzeniach w grudniu 1970 r. opisanych zostało w elektronicznej bazie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku pod nazwą: BIBLIOGRAFIA POMORZA GDAŃSKIEGO I ŚRODKOWEGO.

Blisko 500 artykułów o wydarzeniach w grudniu 1970 r.  – zamieszczonych na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat w prasie lokalnej, regionalnej i ogólnopolskiej – opisanych zostało w elektronicznej bazie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku pod nazwą: BIBLIOGRAFIA POMORZA GDAŃSKIEGO I ŚRODKOWEGO. Czasopisma te znajdują się m.in. w Dziale Regionalnym, Bibliotece Głównej oraz Bibliotece Naukowej wojewódzkiej biblioteki w Gdańsku, a także Polskiej Akademii Nauk Bibliotece Gdańskiej, Bibliotece Głównej Uniwersytetu Gdańskiego i (niektóre) w BAŁTYCKIEJ BIBLIOTECE CYFROWEJ. Zainteresować mogą wspomnienia i biografie uczestników protestów, dokumentacja z tamtego okresu, dotyczące go kalendaria. Również artykuły dotyczące miejsc pamięci, pomników, obchodów wydarzenia w kolejnych latach, podejmowania tego tematu w filatelistyce, filmie i literaturze. Jest tu prawie 50 tekstów traktujących o toczącym się już w tym wieku procesie sądowym w sprawie Grudnia 1970.

Wszystkie odnotowane artykuły znajdują się tu:

http://katalogbpg.wbpg.org.pl:8085/Opac4/faces/Szukaj.jsp

Wystarczy jako frazę wpisać: Grudzień 1970, a zamiast Autora zaznaczyć: Hasło przedmiotowe.

Więcej o bazie BIBLIOGRAFIA POMORZA GDAŃSKIEGO I ŚRODKOWEGO tutaj.

Zachęcamy również do sięgnięcia po literaturę o wydarzeniach sprzed 50 lat, dostępną w filiach WiMBP w Gdańsku. Dysponujemy w bibliotece 273 tytułami, które przejrzeć można w KATALOGU ONLINE.

Należy tylko w filtrach (po lewej stronie) zaznaczyć Książki, a w wyszukiwarce wpisać szukaną frazę: Grudzień 1970 i zaznaczyć wyszukiwanie po Temacie.

 

Jantarowe Szlaki 1981 nr 1_b_do_srodka.jpg

Data wydarzenia: 
31.12.2020
Udostępnij: