Jesteś tutaj

Haiku dla Stanisławy Przybyszewskiej

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
24.10.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Haiku dla Stanisławy Przybyszewskiej

Zapraszamy na promocję książki Jolanty Kajzer - "Haiku dla Stanisławy Przybyszewskiej/ Haiku for Stanisława Przybyszewska".

24 października (wtorek) o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie z Jolantą Kajzer promujące jej tomik wierszy - "Haiku dla Stanisławy Przybyszewskiej/ Haiku for Stanisława Przybyszewska". Książka ta powstała z pasji Jolanty Kajzer do literatury Stanisławy Przybyszewskiej i zawiera wprowadzenie, w którym autorka tomiku odkrywa czytelnikom Stanisławę Przybyszewską jako poetkę wierszy haiku, pisze również o jej wielkich literackich osiągnięciach. 

Andrzej Januszajtis, Honorowy Obywatel Gdańska, o książce "Haiku dla Stanisławy Przybyszewskiej":

"Haiku jest zaczerpniętą z poezji japońskiej niezwykle skondensowaną formą poetycką, wymagającą od twórcy umiejętności zwięzłego formułowania myśli i klarownego ich wyrażania w kilkuwierszowych zwrotkach. Autorka wykazała, że to potrafi. Ważny jest fakt, że zbiór jest dedykowany Stanisławie Przybyszewskiej, której tragiczne losy były związane z przedwojennym Gimnazjum Polskim w Gdańsku. Tu powstawały jej najważniejsze dzieła, które dopiero dziś nauczyliśmy się doceniać. Wydanie zbioru haiku pani Kajzer przyczyni się do większego zainteresowania tą postacią, a także, pośrednio, historią Gdańska i ówczesnej gdańskiej Polonii."

Jolanta Kajzer – poetka pisząca wiersze haiku dla Gdańska i znanych postaci rodzinnego miasta, takich jak: Stanisława Przybyszewska, Daniel Chodowiecki, Stanisław Leszczyński, Jacob Kabrun i Brunon Zwarra. Członkini Stowarzyszenia „Nasz Gdańsk”, przewodniczka po Biskupiej Górce, organizatorka spacerów literackich. Jest laureatką Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska.

Data wydarzenia: 
24.10.2017
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: