Jesteś tutaj

Hallucinatio Romani

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
10.07.2021

Hallucinatio Romani

Biblioteka na Strzyży zaprasza na wirtualną wystawę fotografii Alana Pietrzyckiego. Premiera: 21.06.2021.

Hallucinatio Romani jest trzecią częścią wystawy fotografii Alana Pietrzyckiego. W poprzednich odsłonach (Dies Romani z 28.01.2021 i Nox Romani z 24.04.2021) fotografik – amator starał się odsłonić przed szerszym audytorium ukochaną przez siebie krainę, Romanów. W finale odbywającym się nie kiedy indziej jak w Noc Kupały Pietrzycki stawia na abstrakcyjną zabawę formą za pomocą manipulacji barwami w programie graficznym. Daje się ponieść onirycznym wizjom łąk romanowskich w rejony, do których nie dociera szara codzienność. Odsłona Hallucinatio Romani ma miejsce w miesiąc po premierze nagranej pod pseudonimem AzP płyty muzycznej Imperium Romanum, której tematyka w całości opiewa uwielbiane przez autora miejsce. 

 

Wystawę można obejrzeć TUTAJ

 

O autorze:

          Alan Pietrzycki jest absolwentem Wydziału Nauk Społecznych i Technicznych WSBiP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Pracę dyplomową Postawy suicydalne w aspekcie bezpieczeństwa Mieszkańców gminy Ostrowiec Świętokrzyski. Zarys problematyki napisał pod kierunkiem prof. nadzw. dra hab. Antoniego Olaka. Całe dotychczasowe życie zawodowe poświęcił pracy z ludźmi obarczonymi rozmaitymi patologiami: najczęściej uzależnieniem od alkoholu i narkotyków.
          Czas prywatny wypełnia mu szeroko rozumiana działalność artystyczna. Kilkanaście lat temu zaznaczył swoją pozycję na lokalnej scenie hip-hopowej nie tylko jako tryumfator szeregu konkursów na najlepszy freestyle, lecz także pod egidą formacji Aluzja, której jest frontmanem. W swoim dorobku ma dwa tomiki poezji (publikacje w prasie) i kilkanaście opowiadań. Klechdy romanowskie – cykl utrzymanych w baśniowej konwencji kilkunastostronicowych form prozatorskich – są jego najświeższym dokonaniem. Jesienią 2017 roku rozpoczął regularne zmagania z kolejną dziedziną sztuki: fotografią. Swoje zainteresowania w tej materii zogniskował na oddaniu urzekającego piękna pobliskich terenów zielonych (Romanów).

 

 

Data wydarzenia: 
10.07.2021
Udostępnij: