Jesteś tutaj

Inspirujące spotkanie podróżnicze

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
10.09.2015
,
Godzina rozpoczęcia: 
17.00

Inspirujące spotkanie podróżnicze

Fundacja "Podróże bez Granic" zaprasza osoby z niepełnosprawnością, seniorów i wszystkich chętnych na III spotkanie podróżnicze realizowane w ramach projektu "Dostojne srebro, żywe złoto - aktywni razem!", którego tematem będzie trzeci z żywiołów czyli POWIETRZE!

Jesteś seniorem w wieku 60+, lubisz ruch, aktywność lub Twoją pasją są podróże? A może chcesz dopiero zacząć swoją przygodę z turystyką i aktywnie spędzić czas?

Jesteś osobą z niepełnosprawnością szukającą nowych wyzwań lub chcącą sprawdzić się w turystyce?

A może chcesz zachęcić kogoś z rodziny do wyjścia z domu, ciekawego spędzenia czasu i poznania ludzi z pasją, którzy nie zważając na wiek lub niepełnosprawność realizują marzenia i rozwijają swoje pasje?

Wszystkich chętnych zapraszamy do uczestnictwa w inspirujących spotkaniach podróżniczych. Podczas kolejnego wystąpią i o swoich przygodach z lataniem opowiedzą: 

  • Czesław Lakarewicz – motolotniarz, kajakarz, rowerzysta. W październiku 2001 r. jako jedna z dwóch pierwszych osób na świecie wzniósł się motolotnią nad Spitsbergenem, startując i lądując na wodzie. Nie lubi być określany mianem podróżnika. Sam o sobie mówi "zwykły turysta". W życiu kieruje się maksymą: „Wszystko co jest na ziemi, w morzu, w powietrzu, zostało nam dane, abyśmy to odkrywali i cieszyli się z faktu poznania.”
  • Jędrzej Jaxa-Rożen - niegdyś asystent w Katedrze Kulturoznawska Uniwersytetu Wrocławskiego, obecnie skromny tłumacz, ale przede wszystkim spadochroniarz, modelarz i paralotniarz. Niemalże wychował sie na lotnisku (ojciec był pilotem i inspektorem IKCSP). Od czas wypadku na paralotni w 1998 r. Jędrzej po ziemi porusza się przy pomocy wózka, jednakże nie przeszkadza mu to w realizowaniu życiowej pasji. Jest jednym z niewielu polskich niepełnosprawnych paralotniarzy.

Więcej informacji o innych projektach realizowanych przez Fundację na stronie http://fundacja.podrozebezgranic.pl/info/1758//

Data wydarzenia: 
10.09.2015
Godzina rozpoczęcia: 
17.00
Udostępnij: