Jesteś tutaj

Japońskie Obrazy - 漫画, マンガ, manga, a może Manggha?

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
23.03.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

Japońskie Obrazy - 漫画, マンガ, manga, a może Manggha?

Na pytanie jak nazywają się komiksy z Japonii najczęściej pada odpowiedź, że oczywiście manga, ale czy to aby na pewno prawda? Dla najwierniejszych miłośników japońskiej popkultury wręcz świętokradztwem byłoby twierdzić inaczej. Warto pochylić się nad problemem i spróbować przyjrzeć się z bliska o co tak naprawdę chodzi i co może kryć się za słowem manga.

Na pytanie jak nazywają się komiksy z Japonii najczęściej pada odpowiedź, że oczywiście manga, ale czy to aby na pewno prawda? Dla najwierniejszych miłośników japońskiej popkultury wręcz świętokradztwem byłoby twierdzić inaczej.
Jednak czy to studiując literaturę tematu, czy śledząc fora internetowe wyraźnie widać, że zakres i znaczenie tego terminu nie są tak oczywiste i jednoznaczne ani dla czytelników, ani dla badaczy, a w związku z tym, trudno znaleźć satysfakcjonującą wszystkich odpowiedź, bo ile definiujących, tyle definicji.
A więc może warto pochylić się nad problemem i spróbować przyjrzeć się z bliska o co tak naprawdę chodzi i co może kryć się za słowem manga?

Spotkanie prowadzi Joanna Zaremba-Penk.

 

Data wydarzenia: 
23.03.2017
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: