Jesteś tutaj

Kat ze Lwowa w Gdańsku: historia oraz steampunk ukraiński

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
28.10.2018
,
Godzina rozpoczęcia: 
16:00

Kat ze Lwowa w Gdańsku: historia oraz steampunk ukraiński

W ramach III Tygodnia Ukraińskiego w Gdańsku zapraszamy na spotkanie z autorem "Sagi lwowskiej" Petrem Jacenką. Prowadzenie: Marek Wilczyński.

Na początku października, przy okazji otwarcia kolejnego festiwalu schulzowskiego we Wrocławiu, Wydawnictwo Warstwy zapowiedziało premierę pierwszej opublikowanej w Polsce powieści popularnego ukraińskiego autora w przekładzie Iwony Boruszkowskiej. Teraz w ramach III Tygodnia Ukraińskiego w Gdańsku 2018 zapraszamy na spotkanie z Petrem Jacenką i jego powieścią "Saga lwowska". III Tydzień Ukraiński 2018, to coroczna impreza, szeroko prezentująca kulturę ukraińską, która zapoczątkowana została z inicjatywy Konsula Generalnego Ukrainy w Gdańsku Lwa Zacharczyszyna i jego Małżonki Tetiany Yermak. Impreza odbędzie się w różnych instytucjach i przestrzeniach kulturalnych Gdańska.

Petro Jacenko urodzony w 1978 roku we Lwowie. Ukraiński pisarz, dziennikarz, wykładowca creative writing i inżynier programista, absolwent Politechniki Lwowskiej. Autor ośmiu powieści. Laureat ukraińskich nagród literackich „Nowi Autorzy” (2002), „Smołoskyp” (2006), „Bank Austria Literaris” (2011). Stypendysta programu Gaude Polonia (2010) – staż realizował we Wrocławiu pod opieką merytoryczną Olgi Tokarczuk. Fragmenty jego powieści były publikowane w czasopismach „Odra” i „Red.”. Mieszka w Kijowie.

Data wydarzenia: 
28.10.2018
Godzina rozpoczęcia: 
16:00
Udostępnij: