Jesteś tutaj

Klub Zaczytanych Detektywów

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
31.10.2019

Klub Zaczytanych Detektywów

Zapraszamy dzieci do przyłączenia się do Klubu Zaczytanych Detektywów. Bądźcie na tropie dobrych książek!

Zapraszamy wszystkie dzieci, które uczęszczają do I, II lub III klasy szkoły podstawowej do przyłączenia się do naszej akcji Klub Zaczytanych Detektywów!

Chcielibyście, żeby Wasze dzieci były zawsze na tropie dobrych książek, a biblioteka stała się dla nich miejscem, w którym dzieją się niezwykłe i interesujące wydarzenia? Świetnie! Nasza akcja jest właśnie dla Was i Waszych pociech.

Każdy Zaczytany Detektyw dostaje Zestaw Zaczytanego Detektywa: dedykowaną kartę do kultury, etui na odznaki i plansze do zbierania naklejek. Przy każdej wizycie w bibliotece i wypożyczeniu książki, mały czytelnik otrzymuje naklejkę, którą może przykleić na odpowiednią planszę. Jakie odznaki można dostać?

  • Inspektor Lekturka – za wypożyczenie lektur (odznaka dla dzieci uczęszczających do II lub III klasy)
  • SuperDetektyw – za wypożyczenie książek o tematyce detektywistycznej
  • Komisarz Komiksiarz – za wypożyczenie komiksów
  • Aspirant Bibliofil – za wypożyczenia książek innych niż wyżej wymienione
  • Sierżant Zawsze w Akcji – za udział w wydarzeniach organizowanych przez bibliotekę.

Po uzbieraniu odpowiedniej ilości odznak (pierwszoklasiści – dwie odznaki, drugo- i trzecioklasiści- 3 odznaki) Zaczytany Detektyw otrzymuje specjalny notes. Natomiast dzieci, które uzbierają wszystkie odznaki, otrzymają Order Klubu Zaczytanego Detektywa oraz zaproszenie na sesję zdjęciową, która odbędzie się w listopadzie. Efektem sesji będzie zdjęcie portretowe w postaci cyfrowej.

Uwaga! W akcji może wziąć udział 2000 dzieci (do wyczerpania nakładu Zestawów Zaczytanego Detektywa). Liczy się kolejność zgłoszeń.  Akcja jest także ściśle określona w czasie. Naklejki i odznaki można zbierać od 6 kwietnia do 31 października 2019 roku. Po tym terminie akcja się kończy.

O szczegółach akcji można przeczytać w REGULAMINIE.

Udział w akcji Klub Zaczytanych Detektywów jest darmowy. Aby założyć Kartę do Kultury dziecku potrzebna będzie zgoda rodzica/opiekuna prawnego.  Zestawy Zaczytanego Detektywa, wraz z Kartą do Kultury można odebrać w każdej filii WiMBP w Gdańsku (oprócz Filii Naukowej i Biblioteki pod Żółwiem). Do akcji mogą przystąpić dzieci, które są już czytelnikami WiMBP, jeśli spełniają warunki projektu.

Bądźcie na tropie dobrych książek i przyłączcie się do Klubu Zaczytanych Detektywów.

Przed zapisaniem dziecka do biblioteki, prosimy o zapoznanie się z Regulaminem akcji oraz Regulaminem korzystania ze zbiorów WiMBP w Gdańsku.

Klub Zaczytanych Detektywów to projekt organizowany przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

medium_mkidn_01_cmyk_10_0.jpg

1_8_0.jpg

4_0_0.jpg

Data wydarzenia: 
31.10.2019
Udostępnij: