Jesteś tutaj

Komiks o Józefie Piłsudskim już w sprzedaży!

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
20.11.2018

Komiks o Józefie Piłsudskim już w sprzedaży!

W naszym sklepie online jest już dostępny komiks „Piłsudski. Cztery oblicza niepodległości”. Cena tego wydawnictwa to 25 zł!

Album komiksowy poświęcony Józefowi Piłsudskiemu został wyłoniony w drodze konkursu ogłoszonego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku w ramach obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. Patronat honorowy nad komiksem objął Marszałek Województwa Pomorskiego, który jest także fundatorem nagrody w konkursie. Zwycięzcami konkursu i jednocześnie autorami komiksu są Robert Stasiak (scenariusz) i Piotr Kotecki (rysunek).

O komiksie:

"W naszej historii niewiele jest jednostek równie zasłużonych dla Polski w takim stopniu, jak Józef Piłsudski. Należał do grona osób, dla których wolność ojczyzny i los rodaków stanowiły najwyższą wartość. Aby osiągnąć swą idée fixe - odrodzenie Rzeczypospolitej - niejednokrotnie przybierał różne role, a pełniąc rozmaite funkcje, podejmował decyzje ważące o życiu wielu Polaków. Przyszły Marszałek na drodze do odzyskania niepodległości musiał sprostać wielu przeciwnościom, których pokonanie nierzadko wymagało stosowania radykalnych środków. Mimo starannie kreowanego wizerunku, olbrzymiej pracowitości, siły woli i konsekwencji w działaniu, a w efekcie ostatecznego sukcesu, Piłsudski pozostawał człowiekiem takim jak każdy z nas - posiadał własne nawyki i upodobania. Prowadzona przez głównego bohatera walka o niepodległość miała - podobnie jak on sam - różne oblicza, co wybrzmiewa na kartach niniejszego albumu komiksowego. Mamy nadzieję, że będzie on stanowił dobry materiał do głębszej refleksji nad osobą jednego z głównych koryfeuszy niepodległej Polski".

Robert Stasiak (ur. 1992 r.) - historyk, zawodowo związany z branżą wydawniczą. Doktorant w Katedrze Historii Powszechnej Najnowszej na Uniwersytecie Łódzkim. Jest to jego debiutancki komiks w roli scenarzysty.

Piotr Kotecki (ur. 1983 r.) - mąż, ojciec i rysownik. Absolwent grafiki użytkowej w Krakowskiej Szkole Wyższej. Laureat konkursów na krótkie komiksy tematyczne. „Piłsudski. Cztery oblicza niepodległości” to jego debiutancki tak obszerny album.

Album zakupić można w naszym sklepie online.

Oprócz tego komiks dostępny jest w sklepach stacjonarnych w następujących filiach:

  • Biblioteka Manhattan (Al. Grunwaldzka 82);
  • Biblioteka Główna (Targ Rakowy 5/6);
  • Filia nr 9 (ul. Jagiellońska 8);
  • Filia nr 26 (ul. Gospody 3b);
  • Biblioteka na Strzyży (ul. Chopina 40);
  • Biblioteka Kokoszki (ul. Azaliowa 18)
  • Filia Gdańska (ul. Mariacka 42);
  • Biblioteka pod Kotem i Myszą (ul. Lelewela 21/22);
  • Biblioteka pod Żółwiem (ul. Św. Ducha 111/113).
Data wydarzenia: 
20.11.2018
Udostępnij: