Jesteś tutaj

Koncert Elizy Banasik

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
17.04.2015

Koncert Elizy Banasik

Zapraszamy na spotkanie z twórczością Jacka Kaczmarskiego. Piosenki jednego z najważniejszych współczesnych polskich artystów wykona Eliza Banasik.

Recital Elizy Banasik odbędzie się 17 kwietnia (piątek) o godz.18.00 i zapoczątkuje projekt "Kaczmarski - pieśniarz, poeta, autorytet". Zakłada on przybliżenie życia i twórczości barda i próbę odpowiedzi na pytanie, czy może on stać się autorytetem dla młodego pokolenia.

Elizie Banasik, podczas koncertu, towarzyszyć będą muzycy z Gdańskiej Akademii Muzycznej: Konrad Ingielewicz na gitarze oraz Paweł Witulski na instrumencie klawiszowym.

Eliza Banasik - muzykuje od dziewiątego roku życia, odkąd zaczęła zgłębiać tajniki gry na gitarze. Wraz z biegłością instrumentalną pojawiła się w jej życiu fascynacja słowem, szczególnie poetyckim, przede wszystkim śpiewanym. Przyznaje, że największy wpływ wywarła na nią twórczość Jacka Kaczmarskiego. Mimo młodego wieku – jest laureatką wielu festiwali, zwłaszcza związanych z poezją śpiewaną. Stypendystka Prezydenta Miasta Gdańska. Występowała w spektaklach: "Z młodej piersi się wyrwało" w reż. Jerzego Satanowskiego, "Mucha w szklance lemoniady" z piosenkami Jacka Kaczmarskiego w reż. Kuby Mędrzyckiego, „O Aniołach innym razem”- Koncert dla Jacka Kaczmarskiego w reż. Jacka Bończyka z udziałem m.in. Jacka Kleyffa, Antoniny Krzysztoń, Przemysława Gintrowskiego.

 

Data wydarzenia: 
17.04.2015
Udostępnij: