Jesteś tutaj

Koncert zespołu Galicia Folk Band!

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
11.08.2016
,
Godzina rozpoczęcia: 
15.00

Koncert zespołu Galicia Folk Band!

Zapraszamy na żywiołowy koncert naszych Gości ze Lwowa!

Galicia Folk Band wykonuje muzykę folkową z elementami jazzu, klasyki, popu a nawet rocka. Zespół został założony w 2011 roku we Lwowie (Ukraina) przez Włodzimierza Iwanetsa. Lwów to miasto wielu talentów muzycznych. Położone jest w centrum Galicji - właśnie tak nazywana jest ta część zachodniej Ukrainy i stąd nawiązanie do tego rejonu w nazwie zespołu. Zespół tworzą trzy osoby, wszystkie urodzone pod znakiem Lwa. To muzycy wychowani na folklorystycznych tradycjach i to zdominowało nazwę zespołu.

Wszyscy artyści posiadają profesjonalne wykształcenie muzyczne: Włodzimierz Iwanets - założyciel zespołu, jest absolwentem Akademii Muzycznej we Lwowie na kierunku akordeon i dyrygentura, jest autorem aranżacji.
Oksana Zubenko - studiuje na Uniwersytecie imienia Iwana Franka na kierunku muzycznym, specjalność skrzypce.
Sergey Kutepow - jest absolwentem Akademii Muzycznej we Lwowie na kierunku bandura.
Wszyscy grają i śpiewają, a ich cudowne głosy doskonale ze sobą współbrzmią. Interesujące jest też połączenie akordeonu, skrzypiec i bandury. Właśnie bandura, ten ukraiński instrument ludowy, pochodzący z XVI wieku, jest rodzynkiem brzmienia zespołu. Zespół inspiruje się folkową muzyką ukraińską, polską i bałkańską. Ich utwory posiadają ciekawe aranżacje, pełne żywych rytmów, pozytywnej energii, wzbogacone są jazzowymi tonami i wyraźną melodyką.

Do swoich sukcesów zespół zalicza występy w Polsce na Międzynarodowym Festiwalu w Brusach, Międzynarodowym Festiwalu Akordeonowym w Sulęczynie, Festiwalu Kultury Łowieckiej Knieja 2015 w Sierakowicach, a także koncerty we Lwowskiej Operze oraz Filharmonii np. w koncercie bardów w marcu 2015, udział w programach telewizji ukraińskiej i polskiej oraz polskiego radia. Pierwszy teledysk z utworem „Tramwaj” okazał się hitem sezonu. To jest mini filmik o dawnym życiu we Lwowie, które udało się pokazać w ciągu trzech minut.
Przełomowym w karierze okazał się czerwiec 2015 roku, kiedy to zespół zagrał dwa koncerty we Lwowie - w klubie Picasso i w Filharmonii z akompaniamentem kwintetu smyczkowego i perkusji. Projekt nosił nazwę „Koncert Przyjaźni Polsko – Ukraińskiej”, odbył się pod patronatem Konsula RP we Lwowie. Połączenie w utworach klimatu ukraińskiego i polskiego wywołało niesamowity sukces we Lwowie.

Zespół chętnie tworzy też covery znanych utworów muzycznych w aranżacjach własnych, wykonuje je w języku polskim i angielskim. Wykonuje też muzykę klasyczną i arie operowe w języku włoskim. Połączenie wielu stylów i szeroki repertuar przyciąga publiczność w różnym wieku, wypełniając po brzegi sale koncertowe. Trio jest mile widziane i z przyjemnością słuchane na Ukrainie i za granicą na koncertach w Polsce, Francji, Niemczech i Szwajcarii. Ich koncerty zawsze pełne są pozytywnej energii, radości, romantycznego nastroju oraz duchowego spokoju i refleksji. Zespół nagrał cztery płyty CD.

Linki do muzyki zespołu:
https://www.youtube.com/watch?v=F9UZ4C1QKWA&feature=youtu.b
https://www.youtube.com/watch?v=aQ8cArkOqVk&feature=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=WVkNGXNh9zE&feature=youtu.be

Data wydarzenia: 
11.08.2016
Godzina rozpoczęcia: 
15.00
Udostępnij: