Jesteś tutaj

Konszachty ze złem w twórczości Stanisławy Przybyszewskiej

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
17.10.2016
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Konszachty ze złem w twórczości Stanisławy Przybyszewskiej

Zapraszamy na wykład Lilianny Antonik "Konszachty ze złem w twórczości Stanisławy Przybyszewskiej" w ramach projektu "Oblicza Przybyszewskiej".

17 października (poniedziałek) o godz. 18.00 odbędzie się wykład Lilianny Antonik pt.: Konszachty ze złem w twórczości Stanisławy Przybyszewskiej. Stanisława Przybyszewska w swoich utworach odkrywa różne twarze zła. Prelegentka opowie o refleksjach pisarki na temat natury ludzkiej i jej zawikłanych mechanizmach, a także o ciemnych stronach osobowości jej postaci literackich. Spróbuje odpowiedzieć na pytanie, skąd wywodzi się zło w artystycznej kreacji Przybyszewskiej i dlaczego niektórzy bohaterowie gotowi są podpisać cyrograf na własnej skórze.

Lilianna Antonik - Doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa, absolwentka podyplomowego studium  zakresu bibliotekoznawstwa i informacji naukowej. Szczególnie interesuje się problemem kryzysu kultury i relacjami między jednostką a zbiorowością w literaturze współczesnej i czasu modernizmu.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu "Oblicza Przybyszewskiej", który ma na celu przypomnienie jednej z najważniejszych postaci gdańskiej sceny literackiej minionego wieku. Rok 2016, sto piętnasta rocznica urodzin pisarki, to odpowiedni moment, żeby przybliżyć jej postać i dorobek mieszkańcom Gdańska i nie tylko.

Data wydarzenia: 
17.10.2016
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: