Jesteś tutaj

Kot w bibliotece

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
23.02.2018
,
Godzina rozpoczęcia: 
17.00

Kot w bibliotece

Spotkanie dla dzieci powyżej 6 lat oraz wszystkich tych, którzy uwielbiają koty.

Zapraszamy wszystkich miłośników zwierząt na spotkanie z pięknym kocim podopiecznym Fundacji KOTangens. Wolontariusze Fundacji opowiedzą nam o swojej codziennej pracy, podpowiedzą jak rozsądnie pomagać kotom żyjącym obok nas i wspólnie z dziećmi wykonają pamiątkowe kocie gadżety.

Program imprezy:

- krótkie wprowadzenie (dlaczego obchodzimy Dzień Kota),

- ciekawostki na temat kotów: „Czy kot zawsze spada na 4 łapy?”,

- kocie zabawy plastyczne,

- Goście Specjalni – uratowany i znajdujący się pod opieką Fundacji KOTangens Kotek wraz z opiekunami opowiedzą m.in. o pracy wolontariuszy Fundacji, wirtualnej adopcji zwierząt, podpowiedzą jak mądrze i rozsądnie opiekować się kotami.

 

Dodatkowo przez cały luty w Bibliotece Manhattan będziemy zbierać pomoc rzeczową dla KOTÓW - podopiecznych Fundacji KOTangens* (suchą karmę dla kotów, puszki, saszetki, koci żwirek, przysmaki).

Zachęcamy wszystkich naszych czytelników do włączenia się w akcję pomocy.

 

*Fundację KOTangens tworzą osoby z wieloletnim doświadczeniem i ogromną wiedzą na temat kotów. Działania KOTangensa koncentrują się wokół pomagania kotom wolnożyjącym, dokarmiania ich, sterylizacji i kastracji, leczenia i szukania domów dla zwierząt, które nie radzą sobie w miejskim środowisku. Fundacja nie zatrudnia pracowników, nie przynosi dochodów, nie prowadzi żadnego schroniska, nie posiada własnego zaplecza lokalowego. Jej funkcjonowanie opiera się w głównej mierze na Domach Tymczasowych prowadzonych przez wolontariuszy związanych z KOTangensem, którzy poświęcają swój czas i środki, by bezinteresownie pomagać kotom.

Data wydarzenia: 
23.02.2018
Godzina rozpoczęcia: 
17.00
Udostępnij: