Jesteś tutaj

Kreatywny Klub Książki

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
10.10.2019
,
Godzina rozpoczęcia: 
17.30

Kreatywny Klub Książki

Spotkanie autorskie z Anną Konarzewską nt. "Jak być (nie)zwykłym wychowawcą?" organizowane przez Kreatywną Pedagogikę

Anna Konarzewska

niestrudzona, stale dokształcająca się edukatorka, polonistka. Kreatywna, pełna pasji i energii dyplomowana nauczycielka oraz wieloletnia wychowawczyni kilku pokoleń uczniów. Blogerka „Być nauczycielem” – strony, za pomocą której inspiruje pedagogów na całym świecie – od Ameryki, przez Europę po Azję.

Liderka Gdańskiego Projektu Edukacyjnego „Kreatywna Pedagogika”, w ramach którego prowadzi od paru lat warsztaty dla nauczycieli, dzieląc się swoją wiedzą, motywacją i doświadczeniem. Jedna z Superbelfrów RP. Nominowana przez swoich uczniów do tytułu „Nauczyciel na medal” w województwie pomorskim w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Finalistka etapu miejskiego i wojewódzkiego tegoż plebiscytu pod patronatem „Dziennika Bałtyckiego” oraz marszałka województwa pomorskiego w 2017 r.

Z uczniami dzieli swoje pasje teatralne. Jako szkolny zespół „Makabra” zdobyli kilka nagród na scenie wojewódzkiej w przeglądach teatralnych. Na co dzień współpracuje z Teatrem Wybrzeże, z Gdańskim Teatrem Szekspirowskim oraz z artystami Opery Bałtyckiej, aby wspierać wszechstronny rozwój swoich uczniów.

Konarzewska.png

O książce

Książka „Być (nie)zwykłym wychowawcą” to zbiór scenariuszy na lekcję wychowawczą, odpowiadającą oczekiwaniom współczesnej młodzieży. Poruszane są tutaj zagadnienia bardzo ważne, a jednocześnie trudne: bliższe poznanie uczniów, nawiązanie z nimi więzi i zbudowanie relacji pozwalającej na rozmowę na każdy temat.

Książka objęta jest patronatem Polskiego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka


Lekcja wychowawcza od lat spędza sen z oczu wielu nauczycielom, nie tylko tym, którzy dopiero co skończyli studia. Niestety mało czasu przeznaczone jest w trakcie ich trwania na kształtowanie umiejętności miękkich, tak bardzo potrzebnych we współczesnym życiu. Opracowane przez Annę Konarzewską scenariusze lekcji, przeznaczone dla młodzieży, reprezentują niezwykłą pomysłowość zaciekawienia tematami społecznymi. Wykorzystanie metody pedagogiki zabawy, dramy oraz techniki pracy z filmem jest niezwykle atrakcyjne i dociera do emocji młodego człowieka z większą siłą.

Anna Sowińska, konsultant edukacji daltońskiej, Łódź

Jeśli chcesz być dobrym nauczycielem, mogę dać Ci jedną radę - bądź przyjacielem swojego ucznia. Czego potrzebujesz? Empatii, życzliwości i pasji. Inne sprawy staną się wówczas dużo prostsze. Książka Anny Konarzewskiej jest właśnie o tym, że można zbudować głęboką więź - jedyną i niepowtarzalną relację, i na całe życie - nauczyciela z uczniem. Jak to zrobić? W tej książce znajdziecie odpowiedź!

dr Agnieszka Tomasik, koordynatorka Gdańskiego Projektu Edukacyjnego Kreatywna Pedagogika, Gdańsk

Każdy nauczyciel i wychowawca powinien przeczytać tę książkę, aby poznać nasze potrzeby.

Monika, uczennica

Godziny wychowawcze powinny być ustalane z uczniami, tak jak robi to pani Ania. Wtedy angażujemy się w lekcje, podejmujemy rozmowę, wchodzimy w dyskusję. Oglądanie filmów edukacyjnych jest ciekawą opcją, ponieważ uczymy się tak rozumieć wiele rzeczy.

Sandra, uczennica

Pełna charyzmy, werwy do pracy, pomocna, przede wszystkim wyrozumiała, mogłabym wymieniać i wymieniać. Pani Ania to wychowawca, na którego czeka się w swoim życiu. To autorytet dla całej klasy, jak i zapewne dla wielu osób, które ją spotkało. Uwielbiam jej dystans do świata i sposób, w jaki przekazuje nam wiele wartości podczas godzin wychowawczych.

Natalia, uczennica

Data wydarzenia: 
10.10.2019
Godzina rozpoczęcia: 
17.30
Udostępnij: