Jesteś tutaj

Książki brajlowskie

/
Data wydarzenia: 
31.12.2021

Książki brajlowskie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna wzbogaciła się o książki brajlowskie

Nowe, cenne dla niewidomych czytelników książki trafiły niedawno do księgozbioru Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku. Biblioteka otrzymała 28 książek w druku Braille’a, w tym 3 w druku transparentnym - druk Braille’a nałożony na tradycyjny druk. To darowizna Gdańskiej Fundacji Rozwoju Gospodarczego. Książki są wydane w 108 tomach łącznie. Można je wypożyczyć w Bibliotece bez Barier.

- Bardzo nas cieszy, że nasza Biblioteka wzbogaciła o egzemplarze brajlowskie. Dotychczas nie dysponowaliśmy takim księgozbiorem. Czytelnicy niewidomi znający pismo Braille’a korzystali do tej pory z biblioteki wysyłkowej w Warszawie – mówi Dorota Domeracka, kierownik Biblioteki bez Barier.

Biblioteka bez Barier od lat udostępnia czytelnikom ze specjalnymi potrzebami książki w formie audiobooków a zakup książek brajlowskich jest rozszerzeniem tej oferty. Są czytelnicy, którzy znają pismo Braille”a i są zainteresowani takimi egzemplarzami.

Książki można już znaleźć w katalogu bibliotecznym, wpisując frazę „publikacje brajlowskie”. Wzbogacenie księgozbioru WiMBP w Gdańsku o książki brajlowskie jest jednym z działań na rzecz poprawy zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.

Zdjęcie przedstawia książki w języku brajlowskim. W tym jedna z nich schemat układu księżyców Jowisza.

Data wydarzenia: 
31.12.2021
Udostępnij: