Jesteś tutaj

Kultura i literatura amerykańskiego Południa

/
Data wydarzenia: 
15.10.2020
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:30

Kultura i literatura amerykańskiego Południa

Zapraszamy na spotkanie z dr. Michałem Choińskim, który opowie nam o swoich badaniach nad kulturą i literaturą amerykańskiego Południa, oraz o swojej najnowszej książce "Southern Hyperboles".
Badania dr. Choińskiego związane są ze sposobami w jaki autorzy wywodzący się z Południa USA, obszaru obejmującego m.in. Południową Karolinę, Luizjanę i Alabamę, mówią o swojej tożsamości i o trudnej historii regionu z którą związane są m.in. niewolnictwo, segregacja rasowa czy wysoki poziom przemocy.
Dr Choiński będzie mówił o strategiach radzenia sobie z tym trudnym dziedzictwem regionu, które stosowała szóstka pisarzy z Południa: Katherine Anne Porter, William Faulkner, Lillian Smith, Katherine Du Pre Lumpkin, Tennessee Williams, Flannery O’Connor oraz Harper Lee.
 
KIEDY? 15 października (czwartek) o godzinie 18:30.
GDZIE? - ZOOM
 
Kilka słów o naszym gościu:
Michał Choiński – amerykanista, adiunkt w Instytucie Filologii Angielskiej UJ. Autor dwóch monografii: Rhetoric of the Revival (2016, Vandenhoeck&Ruprecht) oraz Southern Hyperboles (2020, Louisiana State University Press). Stypendysta Senior Fulbright Fellowship na Uniwersytecie Yale. Dr Choiński prowadził gościnnie zajęcia i wygłaszał referaty w USA m.in. na University of South Carolina, Yale University, Piedmont College oraz na Salem State University.
 
ZAPISY!
Zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza:
https://forms.gle/nHreKTCLZvmMVLVj6
Zgłoszenia przyjmujemy do 15 października do godz.16:00. Wszystkim osobom zarejestrowanym prześlemy link do wydarzenia na adres email podany przy rejestracji.
Data wydarzenia: 
15.10.2020
Godzina rozpoczęcia: 
18:30
Udostępnij: