Jesteś tutaj

Lata dwudzieste, lata trzydzieste w muzyce i poezji

/
Data wydarzenia: 
14.02.2020
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Lata dwudzieste, lata trzydzieste w muzyce i poezji

Zapraszamy na koncert polskiej piosenki okresu 20-lecia międzywojennego w wykonaniu trójmiejskich artystów: Dariusza S. Wójcika i Michała Kalety.

w programie m.in.:

H. Wars - „Umówiłem się z nią na 9-tą” z filmu „Piętro wyżej”, J. Petersburski - „Niebieska chusteczka”, Z. Karasiński – „Pamiętam Twoje oczy”, H. Wars - „Zimny drań” z filmu „Pieśniarz Warszawy”,
J. Petersburski - „To ostatnia niedziela”, B. Horowicz – „Kiedy będziesz zakochany”, R. Palester - „Baby, ach te baby” z filmu „Zabawka”, J. Petersburski – „Tango Milonga”, H. Wars – „Już nie zapomnisz mnie” z filmu „Zapomniana melodia”, H. Wars – „Nikodem” (foxtrot żydowski), A. Gold - „Jesienne róże”, J. Petersburski – „Jak Pani może w nocy spać”, H. Wars – „Sex appeal” z filmu „Piętro wyżej”.

 

Artyści:

Dariusz Stanisław Wójcik – artysta śpiewak (bas), aktor, reżyser, scenarzysta, animator kultury. Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Teatru Otwartego, twórca i dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu „Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn” w Sopocie oraz współtwórca Międzynarodowego Festiwalu „Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża”.
Twórca i dyrektor artystyczny Teatru Otwartego w Gdańsku. W 2020 r. obchodzi Jubileusz 35-lecia pracy artystycznej.                                            
Był wieloletnim solistą Teatru Muzycznego w Gdyni, współpracował z Operą Bałtycką w Gdańsku. Jako artysta niezależny koncertował na różnych scenach i estradach w Polsce, w Europie i na świecie. Od lat największą fascynacją Dariusza Wójcika jest muzyka żydowska. Przez krytyków
i publiczność określony mianem „Artysta Charyzmatyczny”. Zaliczany do grona najlepszych wykonawców muzyki tego gatunku w Polsce.

We wrześniu 2015 r. wraz z Szaweł Lipski Klezmer Quartet dokonał nagrania kolejnej płyty CD
z muzyką bliską jego sercu. W styczni 2016 r. płyta „Motywy żydowskie w muzyce świata” zgłoszona została do nagrody Muzycznej FRYDERYKI 2016 w kategorii „ALBUM ROKU - Muzyka Folk”.

Michał Kaleta – pianista, absolwent Wydziału Instrumentalnego oraz Wydziału Wychowania Muzycznego Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Od wielu lat związany
z Teatrem Muzycznym w Gdyni jako korepetytor solistów oraz pedagog akompaniator (Państwowe Policealne Studium Wokalno-Aktorskie im. Danuty Baduszkowej). 
Jest czynnym pianistą wykonującym utwory z repertuaru muzyki poważnej i rozrywkowej.
W 2010 r. w ramach obchodów dwusetnej rocznicy urodzin Fryderyka Chopina zagrał szereg koncertów, prezentując na nich utwory kompozytora.

Data wydarzenia: 
14.02.2020
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: