Jesteś tutaj

"Listy do Duszki" Ewy Formelli

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
20.09.2018
,
Godzina rozpoczęcia: 
17.30

"Listy do Duszki" Ewy Formelli

Wolne Miasto Gdańsk, lata 1937–1938. Stefania i Heinrich zakochują się w sobie, jednak niewinna miłość tych dwojga musi niestety pozostać tajemnicą... Zapraszamy na spotkanie z Ewą Formellą i promocję Jej najnowszej książki "Listy do Duszki". Spotkanie poprowadzi Dorota Lińska-Złoch

Wolne Miasto Gdańsk, lata 1937–1938. Stefania i Heinrich zakochują się w sobie, jednak niewinna miłość tych dwojga musi niestety pozostać tajemnicą. Stefania jest córką Polaka i Żydówki, a Heinrich Niemcem, synem wpływowego w mieście człowieka. Młodych rozdziela zbliżająca się wielkimi krokami wojna. Ostatnie spotkanie zakochanych owocuje ciążą, o której Heinrich nic nie wie. Ostatni świadkowie tamtych lat często ze łzami w oczach wspominają zarówno dobre, jak i złe chwile, których doświadczyli podczas wojny. "Listy do Duszki" powstały na podstawie wspomnień kobiety, która w tych mrocznych czasach doświadczyła miłości, ale też bólu i cierpienia.

 

Ewa Formella, zodiakalna Waga, urodzona w 1961 roku na Górnym Śląsku, w Chorzowie. Od ponad 30 lat mieszka w Trójmieście. Z wykształcenia jest Technikiem Administracji oraz Opiekunem Medycznym. Ponad 20 lat pracowała w jednym z gdyńskich przedszkoli na stanowisku administracyjnym, obecnie zajmuje się opieką osób starszych i niepełnosprawnych. Pisanie traktuje jak pasję. Nie wyobraża sobie dnia bez książki, dlatego czyta w każdej wolnej chwili, dzieląc się opiniami o przeczytanych lekturach na swoim blogu Książki Idy (ksiazkiidy.blox.pl). Jako pisarka zadebiutowała w 2010 roku książką „Leśniczówka”. Na temat jej książek można dowiedzieć się więcej ze strony internetowej www.ewafromella.pl. Kilka lat wydawała swoje książki, jako self-publishing. Jest bibliofilem i bibliomanem i jak sama twierdzi, w jej domu zaczyna brakować miejsca na książki, z którymi nie potrafi się rozstać. W swojej prywatnej bibliotece posiada dzieła starsze od niej. Autorka książek i blogerka, uznana w blogosferze Literatem Czerwca 2013. Oprócz czytania i pisania książek uwielbia swój ogród pełen kwiatów i ptaków, muzykę klasyczną i szum morskich fal. Jest szczęśliwą mamą dwójki (dorosłych niestety już) dzieci i szczęśliwą babcią, oraz właścicielką dwóch szalonych psów. 

Data wydarzenia: 
20.09.2018
Godzina rozpoczęcia: 
17.30
Udostępnij: