Jesteś tutaj

Mój Gdańsk - Inga Sieja

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
20.04.2018
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Mój Gdańsk - Inga Sieja

Wystawa „MÓJ GDAŃSK” jest zbiorem prac uświetniających 560 rocznicę pierwszego pobytu króla Kazimierza Jagiellończyka w Gdańsku (25 maja 1457) kiedy to król w dowód wdzięczności za pomoc w wojnie trzynastoletniej nadał miastu liczne przywileje oraz „udostojnił” herb miasta poprzez dodanie do dwóch srebrnych krzyży w czerwonym polu tarczy - złotej korony.

Jestem mieszkanką Gdańska od 1946 roku. Tu spędziłam dzieciństwo i młodość w dźwigającym się z powojennych min mieście. Obecnie Gdańsk jest jednym z najpiękniejszych miast nie tylko Polski. Od 2001 roku, po przejściu na emeryturę jestem członkiem Stowarzyszenia Nadbałtyckiego Plastyków im. Mariana Mokwy w Gdańsku.

W rysunku i technikach malarskich doskonaliłam się pod kierunkiem wybitnych plastyków prowadzących warsztaty w Stowarzyszeniu. Chętnie pracuję w ulubionych technikach, takich jak akwarela, tusz lawowany i grafika (linoryt). Moim ulubionym tematem są drzewa, zwłaszcza te „leciwe, po przejściach” gdyż mają dużo wspólnego z życiem człowieka. Na ten temat miałam wystawy: „MAGIA DRZEW”  i  „TAJEMNICE DRZEW”.

Patron Marian Mokwa był wybitnym marynistą, dlatego też częstym tematem organizowanych przez Stowarzyszenie konkursów jest morze i Gdańsk.

Jestem laureatką wielu nagród i wyróżnień, między innymi:

2003 r. – Wyróżnienie „NASZE MIASTO GDAŃSK” – akwarela

2004 r.  – III nagroda  „UROKI GDAŃSKA” – akwarela

2005 r. – II nagroda „PEJZAŻ MORSKI I GDAŃSKI” – akwarela

2005 r. – I nagroda Prezydenta Miasta Gdańska w Przeglądzie Twórczości SNP za rok 2005

2006 r. – Wyróżnienie „WIEŻE GDAŃSKA” – tusz lawowany

2010 r. – II nagroda „STARE PRZEDMIEŚCIE GDAŃSKA” – akryl

Data wydarzenia: 
20.04.2018
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: