Jesteś tutaj

Malta - niezwykła wyspa pomiędzy Europą a Afryką

/
Data wydarzenia: 
13.05.2022
,
Godzina rozpoczęcia: 
17.00

Malta - niezwykła wyspa pomiędzy Europą a Afryką

Zapraszamy na spotkanie z Anną Baranowską - podróżniczką, historykiem sztuki i anglistką. Prelekcję wzbogaci prezentacja multimedialna.

Anna E. Baranowska – historyk sztuki i anglista, w ramach pisania doktoratu o wizerunkach świętych lekarzy w sztuce Bizancjum, przemierzyła bezdroża wielu krajów śródziemnomorskich i Bliskiego Wschodu. Spędziła kilkanaście miesięcy w Thessalonikach, wielokrotnie przemierzyła Grecję, była na Krecie, Chios, Thasos, Korfu, Cyprze, także na Sycylii, kilkakrotnie przemierzyła Turcję, była w Gruzji, dwukrotnie w Syrii oraz Egipcie, w tym na półwyspie Synaj, a także w Libanie i Jordanii.

Na wyspę Maltę skierowała swe kroki w październiku 2021, gdzie zaskoczyła ją różnorodność krajobrazu i obecność zabytków nie widzianych nigdy dotąd (megalityczne świątynie), absolutnie niezrozumiały język maltański i fantastyczne jedzenie. O najpiękniejszych na świecie kołatkach do drzwi, wszechobecnych balkonach, podróżowaniu autobusem miejskim i kilku jeszcze sprawach – opowie na spotkaniu, jak zwykle okraszonym pokazem zdjęć, których zrobiła na wyspie 1114.

Data wydarzenia: 
13.05.2022
Godzina rozpoczęcia: 
17.00
Tagi: 
Udostępnij: