Jesteś tutaj

Malując śpiew. W krainie ptaków Wystawa malarstwa Krystyny Marii Kahsin

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
30.06.2022
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:30

Malując śpiew. W krainie ptaków Wystawa malarstwa Krystyny Marii Kahsin

Wystawę można oglądać od 20 kwietnia do 31 maja

Krystyna Maria Kashin- malarka i akwarelistka. Opracowała własną technikę akwarelii gwaszu. Miała 16 wystaw indywidualnych.

Autorka publikacji "Były...piękne i dumne! Spichlerze Gdańskie" oraz "Widoki Motławy". Malowanie to dla niej poszukiwanie indywidualnych prawd.

 

Kościoły w Gdańsku (3)_0.png

 

"Cykl „Malując śpiew. W krainie ptaków” to owoc mojej dwuletniej pracy. Ptaki od zawsze budziły we mnie fascynację. Od najdawniejszych czasów człowiek próbował je naśladować. To właśnie  marzenia ludzi o lataniu zrodziły starogrecki mit o Ikarze. Ptaki symbolizują słońce, powietrze, bóstwa, ale także i nieśmiertelność, duszę oraz wolność. Każdemu gatunkowi przypisuje się inne znaczenie symboliczne. Jednym z najpopularniejszych ptaków z najbardziej rozbudowaną symboliką jest sowa. Symbolizuje mądrość, wiedzę, przenikliwość i erudycję. Żuraw w kulturze dalekowschodniej symbolizuje długowieczność, piękno. Gęś to symbol czystości i krzepkości. Choć na chwilę przysiąść, wzlecieć w przestrzeń, doznać zawrotu głowy i pikując ku ziemi nie czuć lęku, lecz szczęcie, podrażnić emocje, by potem barwą, światłem i cieniem malować

Krystyna Maria Kashin

 

 

 

Data wydarzenia: 
30.06.2022
Godzina rozpoczęcia: 
18:30
Udostępnij: