Jesteś tutaj

Mama, tata, tablet - o wpływie multimediów na rozwój mowy małego dziecka i o wyższości książki nad tabletem

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
12.04.2019
,
Godzina rozpoczęcia: 
17.00

Mama, tata, tablet - o wpływie multimediów na rozwój mowy małego dziecka i o wyższości książki nad tabletem

Podczas prezentacji Alicja Chilińska-Pułkowska omówi najważniejsze stadia rozwoju mowy dziecka, z wyszczególnieniem najistotniejszych działań wpływających pozytywnie, bądź negatywnie na ów rozwój. Prowadząca, w oparciu o najnowsze badania, poruszy temat rozwijającej się tendencji do korzystania ze smartfonów, tabletów i innych urządzeń multimedialnych przez dzieci poniżej trzeciego roku życia oraz niepożądane skutki tego zjawiska. Zwróci uwagę na skutki w zakresie zachowania, spożywania pokarmów i oczywiście rozwoju języka oraz komunikacji. Jednocześnie zaprezentuje propozycje zabaw i różnorodnych aktywności, które mają najkorzystniejszy wpływ na rozwój mowy dziecka. Szczególną uwagę zwróci na czytanie dzieciom książek. Zaprezentuje ciekawe pozycje z zakresu literatury wczesnodziecięcej, polecanej przez terapeutów i logopedów oraz przykładowe zabawy, ćwiczenia czy działania terapeutyczne, które z wykorzystaniem omawianych książek można zastosować z dziećmi w domu.

Alicja Chilińska-Pułkowska neurologopeda, absolwentka Filologii polskiej na UG ze specjalnością logopedyczną, ukończone Podyplomowe Studium Neurologopedyczne oraz liczne kursy z zakresu logopedii i neurologopedii, obecnie doktorantka Filologicznych Studiów Doktoranckich, zajmująca się badaniem umiejętności w zakresie komunikacji osób z głęboką niepełnosprawnością intelektualną.

Zawodowo od piętnastu lat pracuję z osobami z głębszą wieloraką niepełnosprawnością, w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-wychowawczym w Pruszczu Gdańskim, jednocześnie prowadzę prywatny Gabinet Neurologopdeczny, obejmując terapią dzieci z różnorodnymi deficytami w rozwoju mowy, prowadzę również zajęcia ze studentami kierunków pedagogicznych i logopedycznych na PWSH „POMERANIA”, oddział w Gdyni.

Data wydarzenia: 
12.04.2019
Godzina rozpoczęcia: 
17.00
Udostępnij: