Jesteś tutaj

Medionalia 2018: spotkanie z autorami biografii Anny Przybylskiej – Grzegorz Kubicki i Maciej Drzewicki

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
23.03.2018
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Medionalia 2018: spotkanie z autorami biografii Anny Przybylskiej – Grzegorz Kubicki i Maciej Drzewicki

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Ogólnopolskiej Konferencji Dziennikarzy Studenckich Medionalia 2018. W ramach tej imprezy w Bibliotece pod Żółwiem odbędzie się spotkanie z autorami biografii Anny Przybylskiej – Grzegorzem Kubickim i Maciejem Drzewickim

Grzegorz Kubicki i Maciej Drzewicki - Dziennikarze „Gazety Wyborczej Trójmiasto”, lubią pracować wspólnie. Byli dwukrotnie nominowani do Nagrody Grand Press w kategorii Wywiad za rozmowy z byłym lekkoatletą Władysławem Kozakiewiczem („Ten od wała”) i Martą Sziłajtis-Obiegło, najmłodszą Polką, która samotnie opłynęła świat na jachcie („Kobieta i może”). Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich wyróżniło w Konkursie im. Stefana Żeromskiego ich tekst „Mama. Panią to masz na ulicy” o rodzinnym domu dziecka, który prowadzi Henryka Krzywonos-Strycharska. Są autorami biografii Dariusza Michalczewskiego „Tiger bez cenzury” i biografii Anny Przybylskiej "Ania", autoryzowanej przez rodzinę zmarłej aktorki.

Medionalia to konferencja dla dziennikarzy studenckich, która po raz pierwszy została zorganizowana w 2010 roku. Pomysłodawcą i organizatorem konferencji jesteśmy my - Magazyn Studencki "płyń Pod Prąd" ze swoją Redaktor Naczelną Katarzyną Michałowską. Pomysł na Medionalia był prosty - mieliśmy potrzebę uczyć się od bardziej doświadczonych, więc zaprosiliśmy ich do siebie! W tym roku konferencja odbędzie się po raz ósmy. Pomysł ewaluuje, cieszy się dużym zainteresowaniem oraz zbiera dobre opinie. Nawet nasi prelegenci chcą do nas co roku wracać. I chociaż pierwsza idea Medionaliów dotyczyła potrzeb studenckich redakcji, dziś nasze ambicje sięgają znacznie wyżej - chcemy mieć wpływ na kreowanie rynku medialnego w naszym regionie i całym kraju.

Źródło: https://medionalia.pl/

Data wydarzenia: 
23.03.2018
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: