Jesteś tutaj

Michał, który łączy światy. Spotkanie autorskie

/
Data wydarzenia: 
17.06.2021
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

Michał, który łączy światy. Spotkanie autorskie

Michał Milka to człowiek niezwykły - jest artystą, urzędnikiem, podróżnikiem, laureatem nagrody „Człowiek bez barier”, gwiazdą telewizji i… ma Zespół Downa. Jest również bohaterem książki "Michał Milka. Łączę światy", napisanej przez Dorotę Bielską. W związku z premierą książki Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku przygotowała autorskie spotkanie online 17 czerwca br.

Po lewej stronie zdjęcie okładki książki. Jest na nim sfotografowany młody mężczyzna. Ma czarną bluzę, opiera się łokciami o blat, dłońmi podtrzymuje policzki. Patrzy prosto w obiektyw. Ma Zespół Downa. To Michał Milka. Na okładce napis: Michał Milka. Łączę Światy. Rozmawia Dorota Bielska. Obok okładki napisy: Premiera książki. Spotkanie Live z Michałem Milką i Dorotą Bielską. 17 czerwca 2021r. godz. 18:00

Michał Milka na co dzień zajmuje się pracą biurową w Wydziale Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Jest pierwszą osobą z Zespołem Downa zatrudnioną w magistracie. Przełożeni chwalą go jako sumiennego i wprowadzającego pozytywne emocje pracownika. Od tej strony poznali go też widzowie programu "Down the road. Zespół w trasie". Podczas zagranicznych podróży, wspólnie z Przemkiem Kossakowskim i pięcioma innymi młodymi osobami z Zespołem Downa, obalali stereotypy o swojej niezaradności i niesamodzielności.

Wrażenia, przemyślenia i emocje towarzyszące życiowym doświadczeniom oraz codzienności Michała Milki spisała w rozmowie z nim Dorota Bielska, jego przyjaciółka i menadżerka. W książce „Michał Milka. Łączę światy” zawarte są również wspomnienia bliskich Michała.

- Ta książka to przewodnik pozwalający zrozumieć część wspólnej rzeczywistości, której większość nie zna - napisał w posłowiu Przemek Kossakowski. - To ważny wkład w tworzenie świata niepodzielonego i książka, której potrzebujemy, nawet o tym nie wiedząc.

Z okazji premiery autobiografii 17 czerwca br., o godz. 18:00 Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku zorganizowała spotkanie autorskie z Michałem Milką i Dorotą Bielską w formule online.

- Jestem przekonany, że to będzie bardzo ważne i ciekawe spotkanie – mówi Marcin Dybuk, kierownik Promocji, Marketingu i PR WiMBP w Gdańsku. – Nie miałem jeszcze okazji poznać Michała osobiście, ale widziałem go w kilku odcinkach programu „Down the road. Zespół w trasie”. Podziwiałem jego i pozostałych bohaterów. Warto posłuchać lub przeczytać książkę i przekonać się, że uprzedzenia są czymś, co nas ogranicza. Strach przed tym, co jest obce dla naszego doświadczenia to normalny odruch, ale można go oswoić i zamienić na ciekawość. Wtedy często okazuje się, że nasze obawy były niepotrzebne. Przekraczając ograniczenia zyskujemy dużo więcej, czego dowodem jest także Michał.

Spotkanie autorskie transmitowane będzie na fanpage'u biblioteki (link do fanpage'a WiMBP).
Z Czytelni WiMBP Gdańsk poprowadzi je Aleksandra Rogowska-Lichnerowicz, dziennikarka i prezenterka telewizji TVN, zajmująca się tematyką lifestyle’ową.

Data wydarzenia: 
17.06.2021
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: