Jesteś tutaj

Mosty i wiadukty

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
02.12.2016

Mosty i wiadukty

„..W lasach zielonych -białe łanie Uchodzą w coraz cichszy taniec Tańczą panowie, tańczą panie Na moście Awinion” (Krzysztof Kamil Baczyński)

Most jako element łączący dwa brzegi to wdzięczny temat w sztuce. Występuje on w poezji Apollinaire, Kajki, Szymborskiej i wielu innych.

 

Mosty często występują w mowie potocznej jako symbol  budowania więzi międzyludzkich, mówimy też o tym, że nie pali się mostów za sobą.
Architekci na całym świecie prześcigają się w projektowaniu coraz piękniejszych i niezwykłych mostów. Odkrywają nowe technologie ,stosują nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne.
Potrafią zadziwić swoją wielkością, rozmachem, rozwiązaniami technicznymi. Niektóre z nich pretendują do miana osiągnięć inżynierii, inne zadziwiają rozwiązaniami funkcjonalnymi i architektonicznymi, a jeszcze inne są po prostu piękne.
Obiekty mostowe powinny być dumą regionów i miast oraz przydawać im piękna. Powinny stawać się ich wyróżnikami nie tylko jako dzieła techniki, ale również jako przyciągające uwagę akcenty estetyczne.

Urzekają architekturą zarówno te nowoczesne jak i te bardzo stare .

Nas też urzekły,co znalazło odbicie w naszych fotografiach

 

Wystawę Gdańskiego Towarzystwa Twórczości Fotograficznej będzie można oglądać w Bobliotece Oliwskiej od 8 listopada do 2 grudnia.

ZAPRASZAMY!