Jesteś tutaj

Muzyka w filmie

/
Data wydarzenia: 
10.01.2020
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

Muzyka w filmie

Zapraszamy miłośników filmów, muzyki oraz muzyki filmowej spotkanie autorskie z drem Piotrem Pomostowskim

Muzyka w filmie to pierwszy w Polsce podręcznik, który w sposób kompleksowy omawia niezliczone funkcje, jakie w filmie może pełnić muzyka. To przerzucenie pomostu nad przepaścią, która od lat dzieliła filmowców i kompozytorów – zbiór uniwersalnych reguł, jakimi rządzi się dobrze sfunkcjonalizowana muzyka filmowa.

Książka powstała z myślą o filmowcach przez duże F, dla których muzyka stanowi integralną część filmowej tkanki, współtworząc wraz z warstwą wizualną narrację i dramaturgię filmu. To wymarzony podręcznik nie tylko dla reżyserów, kompozytorów, dźwiękowców i konsultantów muzycznych, ale również operatorów, montażystów i scenarzystów, ponieważ omawia rolę muzyki w filmie z perspektywy wszystkich tych dziedzin.

Muzyka w filmie to stopniowe zagłębianie się w świat muzyki filmowej poprzez analizę najwybitniejszych, często przełomowych dzieł w historii kina, które ustanowiły niekwestionowane zasady, jakimi do dziś rządzi się muzyka w dobrze zrobionym filmie.

Ennio Morricone, John Barry, Nino Rota, Henry Mancini, Alexandre Desplat, John Williams, Jerry Goldsmith, Danny Elfman, Marco Beltrami, Rachel Portman, Dario Marianelli, Patrick Doyle i Krzysztof Komeda, to nazwiska, które mówią same za siebie, a są to główni bohaterowie tej książki. Uczmy się od najlepszych!

Dla każdego filmowca, dla którego ścieżka dźwiękowa jest nie mniej ważna od obrazu Muzyka w filmie, to lektura obowiązkowa!

 

dr Piotr Pomostowski

filmoznawca, polonista, muzyk, pedagog i podróżnik. Autor książki Reżyser na ścieżce dźwiękowej. Funkcje muzyki w twórczości filmowej Romana Polańskiego oraz kilkunastu artykułów naukowych dotyczących muzyki filmowej, genologii filmu i edukacji filmowej. Wieloletni wykładowca Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz prowadzący cykl spotkań „Akademia Filmu i Telewizji” w Koszalinie. Współautor i konsultant scenariuszy filmowych. Prowadzi zajęcia dla młodzieży i prelekcje w sieci kin „Multikino” i „Helios” w Gdańsku. Przewodniczący Jury Młodych na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i film”.

Na spotkaniu będzie możliwość premierowego zakupu książki wraz z podpisem autora.

Spotkanie poprowadzi dr Grzegorz Piotrowski

Data wydarzenia: 
10.01.2020
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: