Jesteś tutaj

Na drogach kontemplacji – spotkanie z tłumaczem książki o. Thomasa Keatinga „Zaproszenie do miłości” – o. Wojciechem Drążkiem - ODWOŁANE

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
19.03.2020
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Na drogach kontemplacji – spotkanie z tłumaczem książki o. Thomasa Keatinga „Zaproszenie do miłości” – o. Wojciechem Drążkiem - ODWOŁANE

Kiedy poczuję się zaproszony, a moja wolność jest uszanowana, wtedy otwiera się przestrzeń spotkania. W tej przestrzeni może objawić się Życie, tam też może ono wzrastać i zmieniać się, przybierając formy, jakich się nigdy nie spodziewaliśmy. Być może właśnie dlatego warto spróbować?

o. Thomas Keating (1923-2018) – mnich, trapista, większość swojego życia spędził na studiowaniu chrześcijańskiej tradycji mistycznej. Podejmował dialog z innymi tradycjami duchowymi, inicjując wiele spotkań, których owocem jest między innymi dokument „8 Punktów Zgodności”. W swoich książkach czerpał nie tylko z wielowiekowej tradycji mistyki chrześcijańskiej, ale również z najnowszej wiedzy (psychologii, fizyki, ewolucjonizmu, pedagogiki i wielu innych).

Pokazywał, jak stare i nowe, dawne i obecne – we wszystkich tradycjach i kulturach – wzajemnie się przenika i uzupełnia, że nie ma jednej racji, ale dopiero wszystkie racje zebrane w całość otwierają drogę do prawdy. 

Jak przejść od lęku do miłości?

Czy życie w wolności jest możliwe?

Pułapki fałszywego ja – co to znaczy stracić życie, by poznać życie.

Stara mądrość w nowej szacie – poznać, doświadczyć, towarzyszyć. 

To tematy, wokół których krążyć będzie to spotkanie. 

o. Wojciech Drążek – zakonnik ze Zgromadzenia Misjonarzy z Mariannhill, które powstało ponad sto lat temu w RPA, a dziś jest on dla Wojciecha przestrzenią poszukiwań, co to znaczy współcześnie – być misjonarzem. Owocem tych poszukiwań jest jego zaangażowanie w misję Contemplative Outreach (w Polsce obecnym jako Ruch Odnowy Kontemplacyjnej). 

Data wydarzenia: 
19.03.2020
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: