Jesteś tutaj

Na początku jest koniec

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
06.06.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Na początku jest koniec

Zapraszamy na spotkanie z Weroniką Mliczewską - antropolożką, reżyserką, fotografką, autorką książki pt. ,,Na początku jest koniec. Na szlakach duchowości Majów".

6 czerwca (wtorek) o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie z Weroniką Mliczewską, podczas którego zabierze nas na bezdroża Ameryki Centralnej, do głębokiej dżungli podczas szamańskich rytuałów oraz w wysokie góry, gdzie nie ma ścieżek, hosteli, a czas wytyczają cykle Natury i duchowego kalendarza Majów. Będziemy podróżować za pomocą fotografii, filmów i dźwięków, by przenieść się w serce kultury współczesnych Majów. Zastanowimy się, które z zebranych doświadczeń i mądrości możemy wprowadzić w naszą codzienność.

Weronika Mliczewska – antropolożka, reżyserka, fotografka. Studiowała kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim, reżyserię oraz antropologię na Goldsmiths, University of London, fotografię w Akademii Fotografii oraz film na UCLA Extensions w Los Angeles. Prowadziła badania terenowe wśród Saamów za Kołem Polarnym oraz w siedzibie ONZ w Genewie, kwestionując funkcjonowanie ochrony praw kultur rdzennych. Badania antropologiczne zabrały ją też do Ameryki Centralnej, gdzie wśród dzisiejszych Majów zgłębiała jak alternatywne pojmowanie czasu wpływa na struktury społeczne. Stąd powstał reportaż ,,Na początku jest koniec. Na szlakach duchowości Majów" (Wyd. Muza).

Od dziesięciu lat specjalizuje się w tematach związanych z duchowością, jej poszukiwania zabrały ją do serca najbardziej hermetycznych ceremonii wśród Inków w niedostępnych bezdrożach And, Indian Shipivo w dżungli amazońskiej, Huicholi ukrywających się przed cywilizacją w Meksyku, majańskich strażników czasu Ameryki Centralnej, pustelników buddyjskich w Himalajach, mnicha buddyjskiego w Japonii, Rastafarian żyjących w odosobnieniu na Jamajce, Masaja żyjącego wśród wodospadów i dzikich zwierząt, szamanów Sangoma w RPA, czy przedstawicieli kasty DOM podtrzymujących święty ogień w Varanassi podczas kremacji zwłok.

Autorka bloga: www.veroetnika.com. Jej prace audiowizualne można zobaczyć na stronie: www.weronikamliczewska.pl

14560017 pdstr.jpg 

 DSC_0222 pdstr.jpg  

 

Data wydarzenia: 
06.06.2017
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: