Jesteś tutaj

Na tle życia

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
30.10.2015
,
Godzina rozpoczęcia: 
11.00

Na tle życia

Stowarzyszenie Arteria, Instytut Kultury Miejskiej oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku zapraszają seniorki i seniorów na warsztaty arteterapeutyczne, oparte o pracę na wspomnieniach, wydobywających ich pozytywny potencjał i rozwijające umiejętności komunikacji. Będzie także okazją do kreatywnego spędzenia czasu.

Warsztat poprowadzi Bogusława Gontarz: psycholog i trenerka kompetencji społecznych z pasją pracująca dramą i arteterapią. Autorka licznych działań z zakresu animacji kultury i twórczych inicjatyw o charakterze rozwojowym dla lokalnej tkanki społecznej realizowanych m.in. z CSW Łaźnia w Gdańsku, Gdańską Galerią Miejską, Gdańskim Archipelagiem Kultury. Współpracuje z Uniwersytetem Trzeciego Wieku i Targami Seniora, w ramach których prowadzi zajęcia z terapii śmiechem i psychologii życia.

Zajęcia odbywają się w ramach projektu „Stocznia jest kobietą – projekt seniorek i seniorów” i skierowane są przede wszystkim dla osób, które zawodowo związane były ze Stocznią Gdańską. Celem projektu jest aktywizacja pomorskich seniorek i seniorów na gruncie społecznym i cyfrowym między innymi poprzez serie warsztatów. Podczas projektu rejestrowane są historie dawnych pracownic i pracowników oraz osób związanych ze Stocznią Gdańską dotyczące pracy kobiet w tym zakładzie. Archiwizowane są fotografie i dokumenty. Rezultatami projektu tworzonego dla i wspólnie z seniorkami i seniorami będą także: aplikacja mobilna, słuchowiska, publikacja oraz archiwum cyfrowe.

Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy – decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisy: stoczniajestkobieta@gmail.com (prosimy czekać na mailowe potwierdzenie udziału) lub telefonicznie 502559813 (Anna Miler) w godzinach: 10:00-18:00.

Osoby uczestniczące prosimy o ubranie się wygodnie i przygotowanie na używanie farb i inną aktywność plastyczną.

Zapraszają:

Organizator: Stowarzyszenie Arteria  

Partnerzy: Instytut Kultury Miejskiej (Polska), Archiwum Historii Kobiet Narodowej Biblioteki Islandii (Islandia), Oslo and Akershus University College (Norwegia)

Współpraca: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku, Metropolitanka

Projekt „Stocznia jest kobietą - projekt seniorek i seniorów” realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Data wydarzenia: 
30.10.2015
Godzina rozpoczęcia: 
11.00
Udostępnij: